عملیات اجرایی فاز دوم فاضلاب محله کلاته سیفر با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، کوشکی شهردار، فروغی رئیس شورای اسلامی شهرستان سبزوار و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، طرح جمع‌آوری شبکه فاضلاب معابر محله کلاته سیفر به طول لوله گذاری ۸.۵ کیلومتر با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان از چهار ردیف اعتباری جاری، تبصره سه، عمرانی و مشارکت مردمی اجرا می‌شود.

فاز اول شبکه جمع آوری فاضلاب محله کلاته سیفر با هزینه سه میلیارد تومان اجرا و به شبکه فاضلاب شهر سبزوار متصل شد.

علی اکبر فروغی رئیس شورای اسلامی شهرستان سبزوار نیز در این مراسم با بیان اینکه بهره مندی از شبکه فاضلاب آرزوی دیرینه مردم کلاته سیفر است، افزود: پروژه سنگینی به پیمانکار واگذار شده و به دلیل محدودیت های اعتباری دولت مقرر شد که برای اجرای اینگونه پروژه ها براساس تصویب تبصره سه در شورای شهر به مدت دو سال به اعتبارات جاری شرکت آب و فاضلاب کمک شود.

وی با اشاره به خدمات ستاد بازآفرینی در محلات هدف شهر سبزوار، افزود: در سال‌های گذشته محلات هدف ازامکانات حداقلی از جمله شبکه فاضلاب، پارک محله و خدمات آموزشی و بهداشتی بی بهره بودند اما توانستیم بخشی از امکانات مورد نیاز را به این محلات بیاوریم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان سبزوار بهره‌مندی حداقلی از امکانات و خدمات شهری در محلات را حق قانونی شهروندان دانست و تاکید کرد: مطالبه گری و پیگیری‌های شهروندان برای رسیدن به حق و حقوق امری ضروری است و ساکنان محلات هدف و حاشیه شهر سبزوار تنها به واسطه پیگیری های مستمر از امکانات بهره‌مند شده‌اند.

فروغی در ادامه با تاکید بر اینکه شأن و جایگاه شهروندان عزیز بیشتر از این امکانات حداقلی در محلات شهر سبزوار است، بیان کرد: اعضای شورای شهر سبزوار در این مدت از حقوق شهروندان به خصوص در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته دفاع کرده چراکه معتقدیم شهروندان باید از بهترین خدمات شهری بهره‌مند باشند.

وی خواستار افزایش مطالبه‌گری و پیگیری های مستمر شهروندان سبزواری برای برطرف شدن نیازهای محلات و ارتقای خدمات رسانی نهاد های مربوطه شد و گفت: متاسفانه مسئولان ما بی تفاوت از مشکلات و معضلات فعلی عبور می کنند اما باید روحیه مطالبه گری برای دست یافتن به توسعه در تمامی محلات شهر سبزوار از جمله محله کلاته سیفر تقویت شود.

عضو شورای شهر سبزوار با اشاره به نبود شبکه فاضلاب در تعدادی محدودی از محلات سبزوار، افزود: متاسفانه به دلیل نبود شبکه جمع آوری فاضلاب منازل برخی از محلات شهر سبزوار بیرون زده و مشکلات بسیاری را برای شهروندان به وجود آورده است.

فروغی یادآور شد: در رایزنی با مدیرعامل و معاونین شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی تاکید شده که با حمایت شورای اسلامی شهر سبزوار مشکلات فاضلاب محلات فاقد شبکه جمع آوری هرچه سریعتر برطرف شود.

شهردار سبزوار نیز با تاکید بر ضرورت بهره‌مندی محلات هدف شهر سبزوار از خدمات آب و فاضلاب، گفت: چندبار اعلام شده که هر چه خدمات به محلات هدف شهر سبزوار از جمله محله کلاته سیفر آورده شود، بازهم کم است و شهرداری عزمی جدی برای بهره‌مندی ساکنان این مناطق از بهترین خدمات دارد.

سید علی کوشکی افزود: اجرای پروژه رینگ شهری در محله کلاته سیفر در دستور کار قرار دارد و توافقات لازم با مالکین باید انجام شود.

 

 

برای بزرگنمایی تصاویر بر روی عکس ها کلیک کنید