مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی سبزوار از آماده باش ۱۰۰درصدی نیروهای این سازمان برای مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه پایان سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، مهدی احمدی‌راد در این رابطه گفت: آتش نشانی شهرداری سبزوار همچون سال های گذشته با اتخاذ تدابیر لازم و هماهنگی‌های به‌ عمل‌ آمده سعی دارد تا چهارشنبه‌ای بدون خطر را برای شهروندان این شهر فراهم کند.

وی با بیان اینکه ۵ ایستگاه این سازمان در قالب ۱۲ اکیپ عملیاتی برای ارائه خدمات به همشهریان در شب چهارشنبه پایان سال در حالت آماده‌باش قرار گرفته اند، اظهار داشت: ۱۱۰ پرسنل ایستگاه های پنجگانه سازمان در کنار نیروی انتظامی و دیگر پرسنل شهرداری ارائه خدمات در این شب را بر عهده خواهند داشت.

او با بیان اینکه سازمان آتش نشانی از ابتدای اسفندماه سال جاری اقدام به آموزش دانش آموزان سبزوار جهت پیشگیری از حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال نموده، تصریح کرد: در این زمینه به امید رعایت کردن همه موارد ایمنی از طرف مردم و خصوصا دانش آموزان، ۵۰ مدرسه آموزش های لازم را دیده اند.

احمدی‌راد گفت: برای پیشگیری از حوادث احتمالی با همراهی سازمان پسماند، واحد اجرائیات و دیگر سازمان های شهرداری نخاله های قابل اشتعال و ۵۰۰ حلقه لاستیک فرسوده از سطح شهر سبزوار جمع آوری شده است.

او با بیان اینکه آتش نشانان در حادثه پلاسکو نشان دادند که برای نجات جان دیگران حاضرند از جان بگذرند، از شهروندان تقاضا کرد: برای تکرار نشدن این حادثه تاسف بار ، حداقل از تماشا کردن و حضور در مراسم های خطرناک چهارشنبه آخر سال خودداری کنند تا کام کسی تلخ نشود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی سبزوار گفت: توصیه ما این است که در این شب شهروندان از مواد منفجره استفاده نکنند تا انشاءالله چهارشنبه آخر سال خوبی را پشت سر بگذاریم.