مدیر آموزش و پژوهش شهرداری سبزوار گفت: در نه ماهه نخست سال ۳ هزار و ۳۵۳ نفر از شهروندان محلات هدف(حاشیه کال عیدگاه، صالح آباد، کلاته سیفر و قلعه نو) شهر سبزوار از آموزش های شهروندی شهرداری سبزوار بهره بردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، سیدرضا کوشکی با بیان این مطلب افزود: توجه به آموزش و بالابردن فرهنگ شهروندی ، رویکردی نوین است که بیشتر کشورهای توسعه یافته به آن پرداخته و نتایج موثر آن در توسعه ی پایدار، رفاه و پیشرفت های فرهنگی و اجتماعی، باعث شده که کشورهای در حال توسعه نیز ضرورت آن را درک کرده و زمینه آموزش و تحقیق آن را فراهم آورند.

وی بیان کرد: در این راستا آموزش های شهرداری می تواند در افزایش میزان پایبندی مردم به فرهنگ شهروندی نقش بسزایی داشته باشد و با همراهی آنان مسائل شهری، مسئولیت پذیری و مشارکت اجتماعی بیشتر افزایش یابد.

او در ادامه با تاکید بر اینکه شهرداری به ترویج آموزش شهروندی خصوصا در محلات هدف، نگاه ویژه ای دارد، ادامه داد: واحد آموزش شهرداری با بخش خصوصی توانسته در نه ماهه نخست سال جاری آموزش های لازم را در مجموع با ۳۷ هزار و ۱۹۸ ساعت به  ۳ هزار و ۳۵۳ نفر از شهروندان محلات هدف این شهر ارائه دهد.

وی گفت: این آموزش ها در قالب ۱۹ سرفصل در موضوعات آسیب های اجتماعی، مهارت های زندگی، خانواده و اشتغال زنان، دیابت و تغذیه، مدیریت هزینه در خانواده، خانواده موفق، بهداشت محیط پسماند، کارگاه های مشاوره فردی خانواده، کنترل خشم و استرس در خانواده، کارآفرینی ، خانواده وفرزندآوری و… بوده است.