شهردار سبزوار گفت: در بودجه امسال هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به نگهداری و توسعه فضای سبز شهری اختصاص داده شده است.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری سبزوار، سیدعلی کوشکی با اشاره به اجرای طرح‌هایی با هدف افزایش سرانه فضای سبز در این شهر، اظهار کرد: طرح حذف آب شرب از سیستم آبیاری فضای سبز در این شهر اجرا شده است.

وی با اشاره به اهمیت مناسب‌سازی پارک‌ها و فضاهای سبز شهری برای استفاده معلولان، تصریح کرد: معلولان و توان‌خواهان نیز به‌عنوان بخشی از شهروندان حق بهره‌مندی از امکانات شهری را دارند.

شهردار سبزوار ادامه داد: شهرداری در راستای اجرای تکالیف قانونی خود در قانون جامع حمایت از معلولان و دیگر قوانین و مقررات، اقدام به ایجاد رمپ‌های استاندارد و اصلاح ورودی پارک‌ها و نصب تجهیزات ورزشی ویژه معلولان در این مکان‌ها کرده است.

کوشکی اظهار کرد: امسال طرح تجهیز پارک‌های شهر به وسایل بازی کودکان و ست لوازم ورزشی و تجهیز و اصلاح مبلمان پارک‌ها و مجموعه‌های خدماتی و بهداشتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از آبیاری بوستان‌ها و فضای سبز شهری با آب غیر شرب انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: مصرف آب شرب در فضای سبز بیشتر در آبخوری‌ها و سرویس‌های بهداشتی بوستان‌ها انجام می‌شود.

شهردار سبزوار گفت: در بودجه امسال شهرداری بالغ بر هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای نگهداری، حفظ و سازمان‌دهی فضای سبز شهری در نظر گرفته شده است.