ارتقا فرهنگ ترافیک در سبزوار يكي از مهمترین اولویت هاي مدیریت شهری است

۰۷ دی ۱۳۹۵ photo_2016-10-22_12-07-22

مدير حمل و نقل و ترافيك شهري شهرداري سبزوار گفت: ارتقا فرهنگ ترافیک در  سبزوار يكي از مهم ترین اولویت های مدیریت شهری است.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سبزوار، فواد سحابي با بيان اين مطلب افزود: امروزه با توجه به شرايط زندگي ماشيني و كمبود وقت، مشكل دست و پنجه نرم كردن با معضل ترافيك كه در ساعات پيك مانند صبح و شب پررنگ تر مي شود يكي از دغدغه هاي مردم  است .

وي به بيان مثالي در اين رابطه پرداخت و اظهار داشت: تصور كنيد طبق معمول از خواب بيدار شده و بعد از آماده شدن به منظور رفتن به محل كارتان از خانه خارج مي شويد اما با شهري روبرو مي شويد كه بدون علائم ترافيكي و خط كشي در سطح خيابان ها، بي نظم تر و شلوغ تر از هميشه در حصار گره هاي ترافيكي محصور شده است.

او بيان كرد: حتما با اين تصور تا حد زيادي به اهميت وجود علائم ترافيكي و خط كشي معابر در برقراري نظم و روان سازي ترافيك پي برده ايد.

سحابي در ادامه نصب علائم واضح و موثر را از جمله ضرورت هاي مهندسي راه و ترافيك به منظور بهره وري مناسب از خيابان ها برشمرد و تصريح كرد: نصب علائم و تجهيزات ترافيكي قطعا نقش مهمی را در تامین ایمنی و هدایت شهروندان در دسترسی به مسیرهای اصلی مورد نظر ايفا خواهد كرد.

وي همچنين با اظهار اينكه خيابان هايي كه داراي علائم كم و نامناسب است به عنوان يك معبر رضايت بخش تلقي نمي گردد،افزود: البته نصب علائم، خط‌کشی خیابان‌ها، ‌نصب گذرگاه ایمن و اقداماتی از این دست، به‌تنهایی مشکلات ترافیکی را حل نمی‌کند و لازم است پیش از هرکاری، در زمینه‌ ترافیک فرهنگ‌سازی شود.

سحابي يادآور شد: ارتقا فرهنگ ترافيكي براي اینکه به مرحله اجرا برسد و بتواند اهداف از پیش تعیین شده را برآورده کند، لازم است بر سه محور اصلي طراحی و برنامه ریزی،آموزش عمومی و اجرای قانون توجه كافي داشته باشد.

مدير حمل و نقل و ترافيك شهري شهرداري سبزوار در ادامه واحد مذكور به اهم فعاليت هاي سه ماهه سوم اشاره كرد و اجراي سرعتگير در خيابان هاي حافظ، مولوي و فردوسي توحيد شهر، بلوار سربداران، ابن يمين، ، تربيت، عباسيه و صائب را از جمله آن برشمرد.

وي خط كشي خيابان هاي فردوسي، حكمت، مولوي توحيد شهر، خيابان هاي رازي، اسرار ، بهار، عظيميان و كاشفي، اجراي طرح هاي اصلاح هندسي ميدان مادر، خيابان سجاد با علائم افقي ترافيكي، و طراحي نقشه هاي اصلاح هندسي تقاطع آرمان و بلوار شريعتي، آيلند بلوار كوشك، تقاطع وليعصر و پاسداران، خيابان حافظ، مولوي و خيابان هاي امام خميني و مدرس را از ديگر اقدامات اين واحد در سه ماه سوم ذكر كرد.
shora_logo