دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری سبزوار گفت: با هدف پیشگیری از شیوع کرونا ۳۶۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی طی دو هفته گذشته در معابر و مکان‌های پرازدحام شهر سبزوار استفاده‌ شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، فریدون نقابی افزود: به منظور پیشگیری از ویروس کرونا، مناطق و محلات شهر سبزوار روزانه با ۲۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی، گندزدایی می‌شود.

وی ادامه داد: عملیات ضد عفونی معابر و مکان های عمومی شهر سبزوار، توسط ۱۰ اکیپ شهرداری و با همکاری تیپ ۴۷ مهندسی سلمان، دانشگاه علوم پزشکی، پایگاه‌های بسیج، هیات های مذهبی، طلاب و سایر گروه‌های داوطلب به طور مرتب و روزانه انجام می شود.

نقابی اظهار داشت: میادین و معابر شهری، ناوگان حمل و نقل عمومی، مساجد، مکان های عمومی، میادین تره بار، بازار زائر، بوستان‌ها و وسایل بازی کودکان و لوازم ورزشی شهر سبزوار، بطور مرتب ضد عفونی می شود.

دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری سبزوار تصریح کرد: شهرداری تمامی تلاش خود را برای مقابله با ویروس کرونا به کار گرفته اما پیش گیری از شیوع این بیماری، به مشارکت همگانی و رعایت بهداشت فردی نیاز دارد.

گفتنی ست؛ شهر سبزوار با ۳ هزار و ۷۵۴ هکتار وسعت که حدود ۸۰۰ هکتار آن سکونتگاه غیررسمی است، هم از لحاظ وسعت محدوده شهری و هم به لحاظ وسعت و جمعیت سکونت گاه های رسمی، در رتبه دوم خراسان رضوی پس از مشهد قرار دارد.