🔺 معاون حمل و نقل، ترافیک و شهرسازی شهرداری سبزوار گفت: سرمایه گذاری از برنامه های و راهبردهای مهم شهرداری سبزوار است و دلیل آن هم قابلیت و ظرفیت های خوب شهر سبزوار است که بسیار جای کار برای توسعه و رشد دارد.

🔺 به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، مرتضی احمدی در این رابطه گفت: یکی از اهداف کلان شهرداری و شورای شهر سبزوار این است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی و ایجاد زیر ساخت ها خدمات مناسبی به شهروندان این کهن شهر براسای برنامه های پیش بینی شده داشته باشد.

🔺 وی با اظهار اینکه به نظر می رسد یکی از راه های نجات اقتصادی شهرداری ها سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی است، اظهار داشت: از این رو برای توسعه سرمایه گذاری نیز باید زمینه‌های لازم فراهم شود که یکی از مهم‌ترین آنها، ایجاد و تقویت امنیت سرمایه‌گذاری است که در این خصوص نیز باید برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

🔺 او در ادامه بیان کرد: ایجاد مکان مناسب و شهربازی استاندارد در سبزوار همواره یکی از مطالبات شهروندان است و به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شهرداری مورد توجه قرار گرفته است.

🔺 معاون حمل و نقل، ترافیک و شهرسازی شهرداری سبزوار ادامه داد: از این رو شهرداری سبزوار با هدف استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های شهری، با تقدیم یک لایحه مبنی بر واگذاری حداکثر ۲ هزار مترمربع در پارک پیروزی شهربازی سرپوشیده از طریق ترک تشریفات به شورای شهر، مصوبه این مهم را اخیرا دریافت کرد.

🔺 وی در ادامه با بیان اینکه امروزه یکی از مهمترین دغدغه‌ها و مشکلات مدیران شهرها مهار آلودگی هوا و مقابله با افزایش حجم خودروها در سطح شهر و تردد بی‌مورد آن‌ها است، بیان کرد: سفرهای درون‌شهری موجب افزایش مصرف سوخت و به دنبال آن ورود آلاینده‌های زیست محیطی به جو و آلودگی هوا است.

🔺 معاون حمل و نقل، ترافیک و شهرسازی شهرداری سبزوار اضافه کرد: به همین‌ دلیل مدیران شهری در صدد هستند که سفرهای درون‌شهری را تا حد امکان کاهش داده و بستری برای جلوگیری از ورود آلاینده‌های زیست محیطی فراهم کنند.

🔺 احمدی اظهار داشت: توسعه حمل و نقل عمومی، استفاده از سیستم‌های نوین حمل و نقل، به کارگیری تجهیزات با سوخت پاک و… از جمله راهکارهایی است که مدیران شهرهای پیشرفته دنیا به کار گرفته‌اند تا بتوانند بخشی از خطرات آلودگی هوا را کاهش دهند.

🔺 او ادامه داد: در این راستا به تازگی در برخی از شهرهای کشور، مدیران شهری تصمیم به توسعه تجهیزات نوین در ایستگاه‌های سوخت گرفته‌اند تا ضمن کاهش سفرهای درون شهری، گامی در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی دستگاه‌های سوخت رسان بردارند.

🔺 احمدی در ادامه از انعقاد قرارداد ساخت، بهره برداری و انتقال ۱۰ ایستگاه سوخت رسانی تک سو به روش BOT با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال در این شهر خبر داد و گفت: گرانی زمین و نیاز به سرمایه اولیه فراوان یکی از موانع بزرگ سد راه سرمایه گذاران شهری برای ساخت پمپ بنزین در خیابان ها و معابر اصلی شهرهاست که هنوز سرمایه گذاران مجاب به حضور در چنین عرصه های نشده اند.

🔺 احمدی اضافه کرد: در این رابطه شهرداری با نگاه ویژه به آینده شهر، یکی از اقدامات کمکی این مشکل را در راه اندازی پمپ بنزین های تک سویی یا تک تلمبه می داند که خوشبختانه با همراهی و حمایت اعضای شورای شهر در تصویب و تایید هیات تطبیق شهرستان این اقدام در دستور کار ما قرار گرفته است.

🔺 وی گفت: تمام تلاش ما آن است تا در سایه همدلی و تعامل، خدمت رسانی شایسته تر شرایط مطلوب را برای شهروندان فراهم آوریم.

🔺 او در پایان از شهردار سبزوار که با نگاه ویژه خود اجرای طرح های مشارکتی و حمایت از سرمایه گذاران را در راستای توسعه شهری این شهر در دستور کار قرار داده، تقدیر کرد.