معاون خدمات شهری شهرداری سبزوار با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی زباله ها در سطح شهر گفت: بیشتر این زباله ها دستکش، ماسک و ظروف یکبار مصرف هستند.

سعیدرضا فصیحی افزود: با وجود اینکه باکس های متعدد برای جمع آوری زباله در سطح شهر تعبیه شده اما مردم به جای اینکه دستکش و ماسک آلوده را در این سطل ها بیندازند آن را بر روی زمین رها می کنند. مشکل اصلی، فرهنگ است. به هرحال نیروهای خدمات شهری و پاکبانان جزء مردم این شهر هستند و خانواده دارند. همچنان که همه تلاش برای حفظ سلامت خود دارند، اما یک لحظه فکر کنید این کار غیر فرهنگی ممکن است سلامت پاکبانان را با خطر مواجه سازد.
وی ادامه داد: با #شیوع_ویروس_کرونا، شهرداری سبزوار نخستین اقدامات اجرایی خود را از اوایل اسفندماه آغاز کرد. بر همین اساس ابلاغیه ای به تمامی سازمان های ذیربط شهرداری ارسال شده تا قسمت عمده کار خود را برای بحث ضدعفونی کردن قرار دهند و به نوعی تمامی اقدامات نوروزی شهرداری غیر از گلکاری تعطیل و در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار گرفته است.

او گفت: علیرغم تلاش های متعددی که برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در سبزوار در حال اجرا است و حتی ستاد مقابله با کرونا نیز تاکید بر آن دارد بحث تعطیلی مراکز شلوغ برای آلودگی کمتر است اما می بینیم که در این وضعیت بحرانی بازار همچنان فعال و هجمه زیادی از جمعیت در خیابان های مرکزی شهر وجود دارد که هیچ اقدام عملیاتی برای آن انجام نشده است.

فصیحی اظهار کرد: شهرداری در کنار اقداماتی که برای ضدعفونی کردن شهر دارد طی ابلاغیه ای اقدام به جمع آوری تمامی دستفروشان کرده است و به لحاظ اینکه اکثر این دستفروشان از طبقه ضعیف هستند اسامی این افراد جهت کمک به دستگاه های حمایتی یا مجمع خیرین شود.