رئیس سازمان آتش نشانی سبزوار گفت: طی یک سال گذشته آتش‌نشانان سبزوار به ۹۱۴ مأموریت در نقاط مختلف شهر، روستاهای مجاور و جاده های منتهی به سبزوار اعزام شدند.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار،  مهدی احمدی راد در تشریح ماموریت های انجام شده توسط آتش نشانی افزود: بر اساس جدول فراوانی داده ها، آتش سوزی با ۴۸۰ مورد بیشترین موارد عملیاتی را به خود اختصاص داده و رفع آب گرفتگی، رفع مزاحمت حیوانات، گیر کردن در آسانسور و منزل نیز رتبه های بعدی بیشترین ماموریت های انجام شده آتش نشانی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: آمار ارائه شده فقط مربوط به بخش عملیات آتش نشانی است وجدای از فعالیت های آموزش های برون سازمانی که متاثر از شرایط کرونایی نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

او بیان کرد: در این راستا اقدامات بزرگی در بخش های مختلف پیشگیری، تربیت بدنی و عمرانی انجام گرفته است که به مهمترین آن می توان به نوسازی ایستگاه های دو و سه اشاره کرد.

احمدی در پایان به کلیه شهروندان توصیه کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما نصب یا سرویس وسایل سرمایشی بخصوص کولر های آبی را به سرویس کار مجاز واگذار و قبل از انجام این امور حتما نسبت قطع جریان برق اقدام نمایید.

گفتنی است در نمودار الصاقی، جزئیات حوادث رخ داده در سال گذاشته نمایش داده شده است.