رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار گفت: این سازمان ۵ ایستگاه ثابت در شهر دارد، اما برای جلوگیری از تجمع، امسال در شب چهارشنبه سوری، نیروهای این سازمان از ۱۰ تا ۱۲ ایستگاه موقت در سراسر شهر اعزام می‌شوند.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، مهدی احمدی‌راد افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار، امسال برنامه‌ریزی متفاوتی را برای جلوگیری از بروز حادثه در شب چهارشنبه‌سوری مدنظر قرار داده است.

وی ادامه داد: بر این اساس، تصمیم گرفته شده تا تمرکز و تجمع نیروهای آتش‌نشانی کمتر باشد و برای تحقق این منظور، ۷ ایستگاه‌ موقت در شهر سبزوار ایجاد شده است.

او اظهار داشت: این تصمیم از این جهت حائز اهمیت است که نیروها در نزدیک‌ترین مکان به حادثه حضور داشته باشند و در عین حال در ایستگاه‌های آتش نشانی تجمع نکنند.

احمدی‌راد تصریح کرد: هماهنگی با سایر سازمان‌ها از جمله سازمان مدیریت پسماند، برای جمع‌آوری ضایعات لاستیک‌ های آتش‌زده، انجام شده است و همزمان با اعزام نیروهای آتش ‌نشانی، نیروهای ارگان‌های ذی‌ربط از جمله پلیس نیز، به صورت جداگانه به محل اعزام می‌شوند، اما امسال اعزام از یک مکان انجام نمی‌شود.

وی یادآور شد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار پنج ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر دارد، اما برای جلوگیری از تجمع آتش‌نشانان امسال نیروهای این سازمان از ۱۰ تا ۱۲ ایستگاه موقت در سراسر شهر اعزام می‌شوند و حدوداً ۱۲ ماشین برای اعزام به محل حادثه آماده شده است.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار ابراز امیدواری کرد: با همکاری شهروندان و رعایت اصول ایمنی و بهداشتی، تعداد حوادث چهارشنبه سوری امسال کمتر باشد.