بازپيرايي ميادين سبزوار با هدف كنترل ترافيك و زيبايي مبلمان شهري

۰۹ دی ۱۳۹۵ photo_2016-12-29_10-12-06

معاون فني و عمراني شهرداري سبزوار گفت: كنترل ترافيك و زيبايي مبلمان شهري  از اهداف مهم ساماندهي، بازپيرايي و زيباسازي ميادين سبزوار است.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سبزوار، جعفر ضائمي نسب با بيان اينكه چندي است كه عمليات اجرايي ساماندهي و بازپيرايي ۵ ميدان صاحب الزمان(عج)، طالقاني، سربداران، خليج فارس(محور قوچان) و شهيد بهشتي در دستور كار شهرداري قرار گرفته است، افزود: براي اين ميادين اعتباري بالغ بر حدود دو ميليارد تومان در نظر گرفته شده است.

وي در خصوص اصلاح هندسي ميدان سربداران، اظهار داشت: طراحي اين ميدان به عنوان مدخل ورودي خراسان رضوي و دروازه ولايت حضرت ثامن الحجج(ع) براساس معماري هويت ايراني – اسلامي صورت گرفته، مساحت آن جهت بازپيرايي حدود ۱۵ هزار مترمربع با مصالح جديد سنگ هاي حجمي است.

او با اظهار اينكه در طراحي اين ميدان يك آبنماي مركزي در نظر گرفته شده كه پلان آن بصورت ۸ ضلعي تعبيه  شده و ۸ آبنماي كوچك در مدخل ورودي و خروجي ميدان دارد، اضافه كرد: سعي شده براي كف سازي اين ميدان از بلوك بتني توليد شهر سبزوار در راستاي تحقق شعار اقتصاد مقاومتي استفاده شود .

وي گفت: براي اصلاح هندسي اين ميدان اعتباري بالغ بر ۶۰۰ ميليون تومان در نظر گرفته شده و احداث آن  بعدها هيچ خللي در اجراي تقاطع غيرهمسطح نخواهد داشت.

صائمي نسب بيان كرد: در ادامه تكميل اين ميدان، مسير پياده راه سربداران كه فاز نخست آن از ميدان سربداران تا ابتداي بلوار صنعت مي باشد داراي ۵ هزار متر مربع است و براي آن اجراي مسير پياده، دوچرخه سواري، نورپردازي، بازپيرايي فضاي سبز با حفظ فضاي سبز موجود و.. با مصالح پلميري و پرسي در نظر گرفته شده است.

معاون فني و عمراني شهرداري سبزوار همچنين به ميدان خليج فارس در محور قوچان اشاره كرد و افزود: فاز نخست اين ميدان كه اصلاح هندسي ان با تصويب مراجع بالادستي صورت گرفته داراي ۴ هزار مترمربع مساحت است و جداره سازي آن با سنگ هاي حجمي، آبنما، نورپردازي و… با اعتباري بالغ بر ۳۰۰ ميليون تومان اجرا مي شود.

به گفته وي ميدان صاحب الزمان نيز به منظور بهبود و نمای بصری سطح شهر به همت فرزندان جهادی شهرداری با اعتباري بالغ بر ۱۲۵ ميليون تومان انجام شد.

او به آغاز طرح بازپيرايي ميدان طالقاني هم اشاره اي كرد و گفت: اين ميدان كه با اعتباري بالغ بر يكصد ميليون تومان زيباسازي خواهد شد، داراي ۱۲۵۰ مترمربع مساحت است و ۴ آبنما در ۴ جهت ميدان براي آن تعبيه شده و با نورپردازي و بكارگيري سنگ هاي حجمي فضايي متفاوت تر از قبل را به خود خواهد ديد.

وي همچنين اظهار كرد: ميدان شهيد بهشتي يكي از ميادين قديمي سبزوار است كه با در نظر گرفتن ضرورت زیبا سازی سیمای شهر و اولویت برنامه‌های شهری در حفظ و بازسازی هویت میادین اصلی شهر طرح بازپیرایی آن در حال انجام است.

صائمي نسب بيان كرد: عمليات اجرايي اين ميدان در فاز نخست شامل اصلاح جدول گذاري، سنگفرش پياده راه، اجراي طرح هاي آجرنما است و با اعتباري بالغ بر ۲۰۰ ميليون تومان اجرايي مي شود.

معاون فني و عمراني شهرداري سبزوار گفت: در عمليات اجرايي اين ۵ ميدان كه ۲۰۰ ميليون تومان صرفه جويي اقتصادي دربر داشته است تلاش شده از توان نيروي شهرداري و بهره گيري از محصولات كارگاهي داخل شهر استفاده شود.

وي بيان كرد: عمليات بازپيرايي، ساماندهي و زيباسازي اين ميادين تا پايان سال جاري به اتمام خواهد رسيد.

معاون فني و عمراني شهرداري سبزوار در پايان ازاجراي فاز نخست پياده راه خيابان كاشفي طي هفته آينده از تقاطع دادگستري تا ميدان ولي عصر با اعتباري بالغ بر ۲۰۰ ميليون تومان خبر داد.

 

 
shora_logo