رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سبزوار گفت: طبق قانون، قطع یا جابجایی درختان در سطح شهر منوط به اخذ مجوز از کمیسیون ماده ۷ می باشد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، کاظم خلیلی دارینی با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر قطع یا جابجایی حتی یک اصله درخت بدون مجوز کمیسیون ماده ۷ امکان پذیر نمی باشد و چنانچه شهروندی نیز به صورت خودسرانه اقدام به قطع یا آسیب به درختان نماید قطعا برخورد لازم از طریق کمیسیون ماده ۷ و سایر مراجع ذی صلاح انجام می پذیرد.

وی بیان کرد: در این راستا چندین پرونده جهت رسیدگی به مقام قضایی ارسال شده و منجر به صدور رای شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سبزوار با اشاره به دستور العمل کمیسیون ماده ۷ شهرداری ها (بررسی قطع و جابجایی درختان)بیان کرد: مطابق دستورالعمل کمیسیون ماده ۷ شهرداری ها، همه درختانی که ممکن است بر اثر وزش باد، برخورد وسایل نقلیه، خشکیدگی، آفت زدگی، پوسیدگی با ایجاد ناایمنی حادثه ساز شوند، باید در سطح شهر شناسایی و نسبت به قطع و جمع آوری آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

او در ادامه با بیان اینکه درختانی که در معابر عمومی قرار دارند، علاوه بر زیبایی بصری که در محیط شهر ایجاد می‌کنند، نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا دارند، اظهار کرد: درختان سطح شهر قطع نخواهند شد، جز در مواردی خاص مانند خطر شکستگی و سقوط درخت، نزدیکی به کابل برق شهری و … .

خلیلی دارینی گفت: از شهروندان تقاضا داریم جهت حفظ و گسترش فضای سبز شهر، هرگونه قطع درخت در سطح شهر را از طریق شماره تماس ۴۴۶۴۱۰۰۰ به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سبزوار اطلاع دهند؛ کارشناسان در اسرع وقت در محل حضور پیدا کرده و با شخص یا اشخاص خاطی برابر با قانون و مقررات برخورد خواهد کرد.