مسئول آموزش و پژوهش شهرداری سبزوار گفت: یک دوره سمینار تخصصی پدافند غیر عامل با همکاری شهرداری و سازمان نظام مهندسی در محل شهرداری سبزوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، سیدرضا کوشکی با بیان اینکه پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است، افزود: در واقع این مهم به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات ، تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرد و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

وی با اظهار اینکه در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند، اظهار کرد: پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفا با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است.

کوشکی اضافه کرد: اقدامات پدافند غیرعامل شامل پوشش، پراکندگی، تفرقه و جابجایی، فریب، مکان یابی، اعلام خبر، قابلیت بقا، استحکامات، استتار، اختفا، ماکت فریبنده و سازه‌های امن می‌باشد .

مسئول آموزش و پژوهش شهرداری سبزوار گفت: در این راستا شهرداری سبزوار اقدام به برگزاری سمینار تخصصی پدافند غیر عامل با حضور بیش از ۱۳۰مهندس ناظر شهر سبزوار در محل شهرداری سبزوار کرد.