مدیر روابط عمومی شهرداری سبزوار گفت: مسابقه عکس “برگ ریزان پاییزی” در این شهر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، محمد اختریان با تاکید بر اینکه هدف از اجرای “طرح برگ ریزان پاییزی” ایجاد شور و نشاط شهروندی و حس تعلق خاطر آنها به فصل هزار رنگ پاییز است، افزود: در این راستا به منظور تشویق شهروندان و بهره مندی بیشتر شهروندان از فضای پاییز، شهرداری اقدام به برگزاری این مسابقه می نماید.

اختریان با بیان اینکه ثبت تصاویر زیبا و ماندگاری از خاطرات شیرین در فصل برگ ریزان پاییز از اهداف برگزاری این مسابقه می باشد، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند عکس‌های خود را از فضای پاییزی بوستان‌ها و معابر شهری تا ٣٠‌ آذرماه به شماره تلگرام ۰۹۹۰۲۶۰۰۱۳۷ ارسال کنند.

وی در خصوص چرایی اجرای طرح برگ ریزان پاییزی، بیان کرد: روابط عمومی شهرداری با الگوبرداری از اقدام جالب شهرداری های بزرگ، از سال گذشته اجرای طرح “برگ ریزان پاییزی” را در سطح پارک ها و بوستان های سبزوار با جمع آوری نکردن برگ های پاییزی اجرا کرد که خوشبختانه با استقبال خوب شهروندان سبزواری همراه شد.

او اظهار کرد: در این راستا امسال برای خاطره انگیز کردن بیشتر فصل پاییز برای شهروندان، اجرای این طرح علاوه بر پارک ها و بوستان ها به سطح معابر و خیابان های شهر نیز تسری پیدا کرد.

به گفته وی وجود برگ‌های پاییزی در فضاهای شهری علاوه بر ایجاد طیفی وسیع از رنگ‌ها که به عنوان جلوه‌های بصری در بوستان‌ها محسوب می‌شوند، از نظر شنیداری نیز، با تولید صداهای ملموس تداعی گر زیبایی‌های پاییزی برای شهروندان هستند که شهرداری برنامه‌هایی را برای حفظ این فضاها در پاییز دارد.

اختریان در خصوص جمع آوری برگ‌های پاییزی در سطح معابر هم به این توضیح پرداخت و بیان کرد: با توجه به اینکه ریزش این برگ‌ها در زمان بارش باران باعث مسدود شدن دریچه‌های آب های سطحی خواهد شد، بنابراین این مهم را در دستور کار قرار داده ایم که چندین اکیپ از نیروهای خدمات شهری در صورت نیاز و در زمان بارش، برگ‌های پاییزی را از معابر و خیابان‌های اصلی سطح شهر جمع‌آوری کنند.