شهردار سبزوار مجموعه بزرگ شهرداری را برای استقبال از بهار ۹۸ بسیج کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار،سید علی کوشکی در جلسه ستاد استقبال از بهار ۹۸ که در محل سالن جلسات شهرداری برگزار شد، افزود: با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال و ضرورت مهیا نمودن شهر برای استقبال از بهار و همچنین آمادگی برای میزبانی شایسته از مسافران نوروزی همه مجموعه شهرداری سبزوار باید از هم اکنون در تدارک بهاری با طراوت و نوروزی شاد باشند.

وی اظهار کرد: طبق سال های گذشته ستاد استقبال از بهار شهرداری در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان و ایجاد چهره‌ای زیبا و دلنشین در سطح شهر اقدامات لازم را انجام دهد.

او بیان کرد: همزمان با آغاز فصل بهار شهرداری علاوه بر ارائه خدمات عمومی در سطح شهر اقدامات، پیش بینی‌های ویژه‌ای را برای برگزاری هر چه باشکوه تر برنامه های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، زیباسازی، خدمات شهری و… انجام می‌دهد.

شهردار سبزوار در ادامه بر نصب المان های نوروزی و ترسیم نقاشی دیوارهای جدید در آستانه سال نو تاکید کرد و گفت: اداره زیباسازی شهرداری می بایست برای دادن چهره زیبا به شهر از لحاظ بصری اقدامات لازم را با قوت انجام و رضایت مسافران نوروزی و شهروندان سبزواری را فراهم نماید.

کوشکی در ادامه راه اندازی کارناوال استقبال از بهار در روزهای ۲۷ و ۲۸ اسفندماه، همکاری با ستاد راهیان نور جهت اعزام کاروان های جنوب ، افتتاح نمایشگاه صنایع دستی بانوان در تالار شهر از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۸، اجرای مراسم روز درختکاری در ۳ نقطه از سطح شهر و توحید شهر، آمادگی مزار شهدا و پارک شهدای گمنام برای تحویل سال ۹۸ را از اهم برنامه هایی برشمرد که باید تا قبل از سال نو توسط شهرداری برای عموم مردم به اجرا درآید.

او تاکید کرد: از دیگر اقدامات ستاد استقبال از بهار در مورد آخرین چهارشنبه سال است که هماهنگی‌های لازم با آتش‌نشانی، اورژانس و سایر نیروهای انتظامی و… جهت جلوگیری از وقوع حوادث غیرمترقبه باید انجام شود.

وی به برپایی دو نمایشگاه در بلوار آزادگان و پارک ارم نیز اشاره کرد و گفت: برای بهره مندی همه اقشار مردم از خرید کالاهای شب عید این دو نمایشگاه بزودی دایر و کالاها به نرخ دولتی در آن عرضه می شود تا مردم با خیال راحت تری به استقبال از نوروز بروند.

شهردار سبزوار اجرای برنامه های فرهنگی هنری را نیز در سال جدید مورد اشاره قرار داد و گفت: در تلاش هستیم با همکاری میراث فرهنگی و قول مدیرکل میراث فرهنگی استان شاهد برگزاری جشن نوروزگاه، راه اندازی خانه های تاریخی برای بازدید عموم، راه اندازی اتوبوس های گردشگری و برگزاری جشن های نوروزی در پارک های معین شهر باشیم.

او تصریح کرد: مدیریت فرهنگی از هم اکنون باید مجوزهای لازم را برای برگزاری هرچه بهتر برنامه های مفرح و متنوع نوروزی اخذ نماید.

کوشکی با تاکید بر اینکه همه برنامه های فرهنگی باید در راستای قانون و در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد، به عدم خریداری کتاب شهید آوردند نیز اشاره کرد و گفت: براساس مصوبات شورا شهرداری اقدام به خرید کتاب مذکور نمود که متاسفانه به دلایلی خرید این کتاب مورد تایید قرار نگرفت.

شهردار سبزوار با اشاره به اینکه شهرداری همواره در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از هیچ تلاش و کوششی مضایقه نکرده است، ادامه داد: خانه موزه شهید فرومندی گواه خوبی بر این ادعاست، در حال حاضر جوانان انقلابی سبزوار در آن مشغول به فعالیت هستند و برای نشر فرهنگ ایثار و شهادت از هیچ همتی دریغ نمی کنند.

کوشکی ضمن تاکید به دیدار اصحاب رسانه مجوز دار و مورد تایید اداره ارشاد سبزوار در روزهای پایانی سال، به برگزاری نمایشگاه رسانه اشاره کرد و گفت: شهرداری سبزوار در خصوص برگزاری این نمایشگاه کوتاهی نکرده است، کما اینکه چند دوره از این نمایشگاه را برگزار کرده، امسال اگر این نمایشگاه برگزار نشد به دلیل اختلاف نظر دوستان رسانه ای سبزوار بود،  شهرداری در هر زمینه ای که توانسته به وظایف خود عمل کرده، تلاش ما جز برای انجام کارهای با کیفیت در این شهر نبوده و نیست.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار نیز در این جلسه ضمن تقدیر از شهردار سبزوار و مجموعه بزرگ شهرداری، ضمن اشاره به کسب رتبه های برتر در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و عمرانی در سطح شهرستان، استان و حتی کشور، گفت: یکی از توفیقات بنده در شورا آشنایی با مدیران توانمند و تلاشگر شهرداری است که با این شرایط سخت اقتصادی در حال توسعه شهری در زمینه مختلف هستند، لازم است اینجا به نیابت از همه شهروندان و اعضای شورا جهت اجرای برنامه ها و اقدامات در سال جاری تقدیر داشته باشم.

دکتر ذبیح اله آرمین گفت: امیدوارم در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی نوروز امسال هم همانند سنوات گذشته به رضایت شهروندان و لبخند خرسندی مسافران نوروزی دست یابیم.

او همچنین از اصحاب رسانه سبزوارخواست اقدامات شهرداری و زحمات مدیران و پرسنل آن را به نحو احسن اطلاع رسانی کنند تا مردم از این اقدامات مطلع شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار هم ضمن قدردانی از انجام برنامه های فرهنگی و هنری، ترویج فرهنگ کتابخوانی و همراهی جهت فراهم نمودن زیرساخت های لازم برای گذر فرهنگ و هنر، گفت: در حوزه فرهنگ و هنر هر اقدامی صورت بگیرد کم است و باز هم از بالاترین سطح عقب هستیم، این حوزه حوزه بسیار وسیعی است و نیاز به تلاش بیش از پیش با همراهی همه نهادهای اداری سطح شهر دارد.

رضا شجاع مقدم گفت: شهردار سبزوار با نگاه ویژه به مقوله فرهنگ و هنر امسال با حمایت از اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و حمایت از هنرمندان بومی توانست ما را در اعتلای بیش از پیش فرهنگ و هنر در سبزوار یاری رساند، گواه این موضوع تقدیر مدیران شهرستانی، استانی و کشوری است. امید است امسال نیز بتوانیم با همدلی و همراهی مدیریت شهری گام های موثری را برای نوروزی شاد و مفرح برای شهروندان و مسافران نوروزی برداریم.

رئیس اداره میراث فرهنگی سبزوار هم ضمن اشاره به اقدامات و حمایت های خوب شهردار و مدیران شهرداری در خصوص اجرای برنامه های میراثی و بازدید از خانه های تاریخی و حمایت همه جانبه از میراث یاران در نوروز سال گذشته، از شهردار سبزوار خواست با توجه به قول مساعد مدیرکل اداره میراث فرهنگی استان برای برگزاری هرچه بهتر جشن نوروزگاه در سبزوار، این اداره را یاری رساند.