ظهر امروز، شهردار سبزوار، بروغنی و فروغی از اعضای شورا، معاون توسعه مدیریت و منابع و جمعی از مدیران شهرداری از طرح بزرگ و پیشگام بلوک ۵ ارگ امیریه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، شهردار سبزوار در این بازدید با بیان اینکه طرح امیریه دارای ۵ فاز است، افزود: فاز دوم این طرح بلوک ۵ می باشد که دارای ۸ هزار متر مربع عرصه و ۳۲ هزار متر اعیان می باشد.

سید علی کوشکی با اشاره به اینکه در حال حاضر بلوک ۵ امیریه دارای ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی در اجرای عملیات اسکلت و سقف است، افزود: هم اکنون در این طرح بزرگ و پیشگام شهری ۷۰ نفر به صورت مستقیم و دو کارگاه بتن ریزی مشغول به فعالیت هستند.

او تاکید کرد: تلاش شهرداری در این طرح احیای یک فضای الگوی شهری از لحاظ بافت ساخت و ساز و معمار سنتی در سبزوار است تا بتواند گام های موثری برای توسعه و عمران شهری این کهن شهر باشد.

شهردار سبزوار با اشاره به اینکه طرح امیریه با مساحتی بالغ بر ۳٫۴ دهم هکتار در بخش مرکزی شهر سبزوار در حال اجراست، بیان کرد: این مهم نوید شتاب سازندگی در اجرای یک طرح بزرگ شهری را، براساس برنامه ریزی ها می دهد.

کوشکی بیان کرد: با توجه به نقش کلیدی شهرداری در اقتصاد شهری، در نظر گرفتن شاخص هایی نظیر توجه به اقتصاد شهری و سرمایه گذاری های زیربنایی در الگوی اقتصاد مقاومتی می تواند شهرداری را در تولید و ارائه خدمات مطلوب تر یاری رساند.

در ادامه این بازدید شهردار سبزوار از حسین دولت آبادی مدیر پروژه ارگ امیریه به جهت اقدامات صورت داده در خصوص پیشرفت طرح که نقش مهمی در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و استفاده از تولیدات داخلی داشته، تقدیر کرد.

همچنین در این بازدید علاوه بر اینکه مقرر شد پیمانکار تا پایان شهریور ماه کل تعهدات خود را در مورد این طرح اجرایی نماید، نماینده کارگزار و مدیر طرح نیز می بایست ظرف ده روز آینده نسبت به بازگشایی و تخریب ضلع شمال بلوک ۵ اقدام نماید.