باغ ملی

در شهر سبزوار با آب و هوای کویری‌اش بوستان‌ها زیبایی قرار دارد که برخی از آن‌ها در سالهای اخیر احداث شده‌اند از جمله بوستان‌های قدیمی سبزوار که در ایام نوروز و تابستان پذیرای خیل عظیم مسافران و زائران بارگاه رضوی می‌باشد می‌توان به بوستان باغ ملی سبزوار اشاره کرد این بوستان که قدیمی‌ترین بوستان سبزوار است بر روی بقایای ارگ قدیمی شهر احداث شده است. در ضلع جنوبی این شهر مقبره اسطوره ای سهراب واقع شده که قرار است توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر به جاذبه ای گردشگری مبدل شود. فضای سبز مناسب با آب نماها و میدان زیبا، تراش تنه درخت و ساخت آهویی بر آن، وسایل بازی کودکان، سرویس‌های بهداشتی، از جمله امکانات در نظر گرفته شده در این بوستان می‌باشد.

این بوستان در حاشیه خیابان اسرار شمالی و خیابان اسد آبادی قرار دارد.

 

  

بوستان ارم

این بوستان با ۶۰ هزار متر مربع یکی از بزرگ‌ترین بوستان‌های شهر سبزوار محسوب می‌شود که دارای فضای سبز و درختان سربه فلک کشیده ای می‌باشد که محیط دلپذیری را برای مسافران بوجود آورده است این بوستان در حاشیه بلوار شهید فهمیده واقع شده در این بوستان نیز امکانات خوبی برای اسکان موقت مسافران پیش بینی شده است و همه ساله پذیرای مسافران زیادی می‌باشد.

بوستان شهدای گمنام

این بوستان که در طی سالهای اخیر احداث شده در جنوب منطقه توحید شهر سبزوار و در شمال شهر واقع شده است. در سالهای گذشته شهرداری سبزوار میلیاردها تومان اعتبار صرف بهسازی و زیباسازی این بوستان که از سطح شهر بالاتر و بر روی تپه‌های ماهور قرار گرفته کرده است.

در این بوستان با توجه به استقبال شهروندان سبزواری امکانات خوبی در حال احداث می‌باشد که از جمله می‌توان به احداث فرهنگسرا، نمایشگاه‌های دائمی، فضاهای ورزشی و پردیس سینمایی، اشاره کرد این بوستان با این امکانات رفاهی به مجتمع فرهنگی رفاهی شهدای گمنام تغییر نام داده است.

 

 

بوستان بهمن

این بوستان در حاشیه کمربندی تهران به مشهد قرار گرفته و ۲۰ هزار متر مربع وسعت دارد در این بوستان نیز به تازگی پایگاه اطلاع رسانی میراث فرهنگی راه اندازی شده و در ایام نوروز امکانات مناسبی برای زائران تدارک دیده می‌شود از جمله فروشگاه‌های خرید و نمایشگاه‌های محصولات فرهنگی و هنری.

در این بوستان امکانات اولیه اسکان توسط شهرداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی دیده شده است.

بوستان شهربازی

این بوستان با ۶۳ هزار وسعت بزرگ‌ترین بوستان سبزوار است که علاوه بر امکانات ورزشی و تفریحی مجموعه شهربازی سبزوار نیز در آن مستقر می‌باشد. به تازگی بوستان بانوان سبزوار در این محل راه اندازی شده که قرار است در سال ۹۱ تجهیزات و امکانات مناسب برای بانوان در این بوستان فراهم شود.