طی مراسمی، بوستان سردار شهید غلامرضا پروانه با حضور خانواده سردار شهید غلامرضا پروانه، شهردار سبزوار، اعضای شورا و جمعی از مدیران شهری به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، سرهنگ مظلوم فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار در این مراسم از اقدامات شورای شهر و شهرداری سبزوار در مراسم تشییع و تدفین شهدای سبزوار و همچنین آماده و افتتاح بوستان شهید پروانه قدردانی کرد.

همسر شهید پروانه نیز گفت: بنده نیز به نوبه خودم از حضور مردم و اقدامات شورا، شهرداری سبزوار، سپاه و مدیران شهری در مراسم تشییع و تدفین همسرم تشکر می کنم.

شهردار سبزوار هم در این مراسم بیان کرد: این بوستان که دارای حدود ۷ هکتار است در راستای ارج نهادن و زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهید بزرگوار با همراهی شورا و همت شهرداری سبزوار به بهره برداری رسید.

سید علی کوشکی بیان کرد: آماده سازی این بوستان از چند هفته قبل توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز با نورپردازی، احداث آبنما، نصب نیمکت، سطل زباله، برج نوری و تیرپارکی، کاشت گونه های گیاهی اقاقیا، یوکا، رز، توت و…در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: آسفالت پارکینگ این بوستان نیز به متراژ ۲ هزار مترمربع (ضلع شمال بوستان و شرق پارک شهدای گمنام) و با اعتباری بالغ بر حدود ۷۵ میلیون تومان توسط واحد آسفالت سازمان عمران انجام شد.

شهردار سبزوار همچنین گفت: ۳ تابلو نامگذاری و دو عدد تابلو راهنمای پارکینگ نیز در این بوستان نصب شد.