شهردار سبزوار بر توسعه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به منظور افزایش کیفیت زندگی، ارتقای سطح فرهنگ و هنر شهر و شهروندی کهن شهر دیار سربداران تاکید کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، سید علی کوشکی در جلسه کار گروه فرهنگی شهرداری که با دستور کار تصمیم گیری و برنامه ریزی در خصوص برنامه های فرهنگی و هنری تابستان  برگزار شد، افزود: ویروس کرونا مهمان ناخوانده ماه های اخیر در دنیاست که همه برنامه ها و اقدامات را در حوزه و بخش های مختلف تحت تاثیر خود قرارداده است، اما با وجود این باید با رعایت پروتکل های بهداشتی تا حدتوان از تعویق و یا تاخیر برنامه ها جلوگیری کرد.

او با اظهار اینکه اجرای برنامه های فرهنگی نیازمند برنامه ریزی زمانی است، بیان کرد: رویدادها و رخدادهای فرهنگی هنری در شهر، با تعامل کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرداری و حمایت کمیسیون فرهنگی شورای شهر یقینا به شکل مطلوب‌تری رقم می‌خورد و هرچه تعامل نزدیک‌تر باشد، شاهد اتفاقات بهتر در زمینه ارتقای فعالیت های فرهنگی خواهیم بود.

وی در ادامه به تشکیل کمیته ساماندهی بازار سرپوش اشاره کرد و گفت: رئیس این کمیته معاون شهرسازی و معماری شهرداری است که امید است با برنامه ریزی و تعامل با میراث فرهنگی و کسبه این بازار قدیمی شاهد آغاز بهسازی آن طی سال جاری باشیم.

او همچنین با تاکید بر اینکه شهرداری همواره حامی طرح های مرتبط با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بوده است، گفت: سازمان عمران شهری شهرداری ملزم به احداث بازار کتاب شده که بزودی پس از طراحی طرح وارد فاز اجرایی خواهد شد.

شهردار سبزوار با تبریک فرا رسیدن ماه ذی الحجه و سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)و اشاره به بخشی از منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص ازدواج و تشکیل خانواده، گفت: زوجین سبزواری که تاریخ عقد آنان در دفاتر رسمی ازدواج امسال در روز اول ذی الحجه مصادف با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) به ثبت رسیده می توانند با مراجعه به مدیریت ارتباطات شهرداری از هدایای ارزشمند بهره مند شوند.

شهردار سبزوار ابراز امیدواری کرد: با حمایت شورای شهر در سال جاری شاهد ارتقای کمی و کیفی برنامه ها و فعالیت های فرهنگی در سطح شهر باشیم.