تحقق شهر ايمن در دستور كار مديريت شهري سبزوار

۱۳ دی ۱۳۹۵ photo_2017-01-02_13-50-52

با حضور دادستان، شهردار، جمعي از مديران شهري و شهرداري، جلسه ستاد پيشگيري از وقوع جرم شهرستان سبزوار در محل سالن جلسات شهرداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سبزوار، دادستان سبزوار در اين جلسه، برقراری انضباط شهری را وظیفه‌ مهم شهرداری دانست و امنیت اجتماعی را ناشی از برقراری انضباط شهری اعلام نمود.

حسين اردمه گفت: در پی امنيت اجتماعي، امنیت عمومی و داخلی به عنوان خواست مردم و حاکمیت محقق مي شود.

وي با اظهار اينكه در شهر سبزوار براساس بررسي هاي بعمل آمده با انبوه پرونده هاي تصادفات روبرو هستيم، اظهار داشت: تمام تلاش ما با مديريت شهري سبزوار بايد اين باشد كه چه راهكارها و برنامه هايي را در دستور كار قرار دهيم تا بتوانيم اين مهم را به حداقل برسانيم.

در ادامه شهردار سبزوار نيز در اين جلسه گفت: تحقق شهر ايمن و بدون حادثه شعار نيست  بلكه يكي از اهداف اصلي ما در شهرداري سبزوار است.

سيد علي كوشكي گفت: پیشبرد اهداف اجرایی سازمان های خدمت رسان و نیز توسعه و پیشرفت سبزوار در گرو همراهی و همکاری تنگاتنگ سازمان های مختلف است و اگر چنین تعاملی وجود نداشته نباشد، کار برای همه دشوار خواهد شد.

وي با تاكيد بر اينكه شهرداري يكي از اعضاي شوراي ترافيك شهرستان و مجري بعضي مصوبات است، اظهار داشت: پس از تامين اعتبارات اقدامات لازم انجام مي گيرد.

او با اظهار اينكه ايجاد سرعتگيرها و اصلاح نقاط حادثه خيز با هماهنگي شوراي ترافيك شهرستان در سبزوار انجام مي شود، خواستار همراهي بيشتر دستگاه هاي خدمات رسان با اين نهاد مردمي شد.

شهردار سبزوار با بيان اينكه در حال حاضر شهرداري سبزوار اصلاح هندسي ميادين، ورودي و خروجي هاي شهر  را آغاز نموده از شركت هاي خدمات رسان خواست به منظور تسريع در انجام پروژه ها مساعدت هاي لازم را بعمل آورند تا شاهد حوادث و اتفاقاتي براي شهروندان نباشيم.

كوشكي در ادامه با بيان اينكه بعضا برخي حفاري ها در سطح شهر بدون هماهنگي با شهرداري صورت مي گيرد، كه لازم است تابلوهاي ايمني و استاندارد در خصوص جلوگيري از حوادث نصب شود.

دكتر شاد معاون عمراني فرماندار و عضو شوراي ترافيك سبزوار نيز در اين جلسه ضمن تقدير از اقدامات صورت گرفته توسط ادارات و نهادهاي حاضر در شوراي ترافيك تقاضاي پيگيري مجدانه در جهت ارتقا سطح ايمني شهر، سلامت و رضايت مندي شهروندان را خواستار شد.

رئيس پليس راهور هم در خصوص ورود وسايل نقليه سنگين و ايجاد مشكلات آن براي شهروندان، تردد خودروهاي پرايد زرد رنگ، كمبود روشنايي در معابر سطح شهر خصوصا خيابان هاي اصلي ، رفع نقص و تامين اعتبار براي روشنايي معابر مواردي را مطرح كرد.

گفتني است در این جلسه، مديران شهري و شهرداري به بيان برخي مشکلات شهری اشاره و راهکارهایی ارائه دادند.

 

 

 
shora_logo