شهردار سبزوار و اعضای شورای شهر با حضور در اتاق اصناف شهرستان به بحث و بررسی  و تبادل نظر در مورد انتظارات متقابل شورا و شهرداری از اصناف و بالعکس پرداختند.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، شهردار سبزوار در این دیدار گفت: مشارکت و همکاری شهرداری و اتاق اصناف می تواند به جذب درآمدهای پایدار برای توسعه شهر کمک کند.

سیدعلی کوشکی با اشاره به نقش پر رنگ اصناف در تمام عرصه های فرهنگی اجتماعی و … بر ضرورت تعامل بین شهرداری و اصناف به منظور حل مشکلات شهر تاکید کرد.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با اصناف شهر در چارچوب ضوابط و مقررات اعلام می دارد، بیان کرد: ساماندهی مشاغل شهری از اولویت های شهرداری برای بهبود فضای شهری بوده که در این زمینه به همراهی و حمایت بیشتر اصناف نیاز داریم.

رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار هم گفت: با توجه به گستردگی کار شهرداری و اصناف در سطح شهر لزوم همدلی در این زمینه را دو چندان می‌کند.

دکتر محمدی با بیان اینکه اصناف، نمایندگان شهروندان در شهر و بازوی توانمند مدیریت شهری هستند، افزود: شهرداری و اصناف  مکمل هم هستند و باید زمینه رشد و توسعه شهر را فراهم کنند.

اعضای اتاق اصناف سبزوار نیز با بیان اینکه تعامل و همدلی بیشتر اصناف با شهرداری سبب رفع مشکلات موجود در شهر می‌شود گفت: تعامل هرچه بیشتر اصناف با شهرداری در سطح شهر، جذب درآمدهای پایدار و رونق کسب و کار بازاریان را به همراه خواهد داشت.

در این دیدار تاکید شد: نیمی از کار مدیریت شهری با اصناف است که اگر این  دو نهاد در کنار یکدیگر قرار گیرند نتیجه آن را در اجرای طرح های عمرانی و خدماتی به خوبی می توان دید.