با اعلام وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در سبزوار،اعضای مدیریت بحران شهرداری جلسه ای فوق العاده برگزار کردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار, در این جلسه دستورالعمل های جدید و گزارش اقدامات انجام شده درخصوص ضدعفونی و گندزدایی معابر و خیابان های سطح شهر توسط دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری و روسای سازمان های شهرداری ارائه شد.

دبیر کمیته پدافند غیر عامل و دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری در این جلسه با تاکید بر اینکه از همان روزهای ابتدایی اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور با تاکید و ابلاغ شهردار سبزوار، شهرداری اقدامات گسترده ای را برای ضدعفونی و گندزدایی معابر و خیابان‌ها در دستور کار قرار داد، تاکید کرد: در حال حاضر ضد عفونی مراکز حساس سازمان‌ پسماند از جمله سطل ها و باکس های زباله ،ماشین آلات حمل زباله قبل از بارگیری و بعد از تخلیه، ورودی ادارات سطح شهر ،مجتمع های مسکونی بزرگ و فروشگاه ها، و… به صورت روزانه توسط سفیران گمنام شهرداری در حال انجام است.

فریدون نقابی افزود: به جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان، بوستان های سطح شهر سبزوار تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد و از ورود عموم مردم و ورزشکاران به داخل بوستان‌ها و پارک محله های شهر ممانعت به عمل می آید.

وی بیان کرد: از شهروندان تقاضا می‌شود از انجام فعالیت‌های خارج از منزل و حضور در بوستان‌های سطح شهر خودداری کرده و همکاری لازم را با شهرداری و مدیریت شهری داشته باشند.

نقابی تصریح کرد: در صورت بهبود شرایط و راه اندازی مجدد و از سرگیری خدمات دهی ناوگان حمل و نقل درون شهری و تاکسی ها ضد عفونی توسط سازمان حمل و نقل بار و مسافر طبق روال روزانه با شدت بیشتری صورت خواهد گرفت.

وی همچنین با اشاره به ضدعفونی روزانه میدان تره و بار به صورت ویژه، گفت: این مهم در پارکها و مبلمان شهری، خیابان ها و معابر، سازمان پسماند، آرامستان، آتش نشانی، پایانه مسافربری و… با جدیت توسط نیروها و تجهیزات شهرداری در دست اقدام است.

وی از شهروندان خواست با در خانه ماندن، رعایت اصول بهداشتی و خودداری از سفرهای غیر ضرور به قطع زنجیره انسانی ویروس کرونا کمک نماید.