شهردار سبزوار از مشارکت و همراهی شهروندان این شهر که با پرداخت به موقع عوارض چهارگانه نوسازی، صنفی، پسماند و خودرو شهرداری را در توسعه شهری کمک می کنند، تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، سیدعلی کوشکی در حاشیه مراسم قرعه کشی ششمین دوره جشنواره شهر زندگی، گفت:  مشارکت شهروندان در پرداخت به موقع عوارض شهرداری می تواند در کیفیت خدمات رسانی این شهرداری بسیار تاثیر گذار باشد.

وی با بیان اینکه پرداخت به موقع عوارض شهری، عمران و توسعه شهری را به همراه دارد، اظهار داشت: پرداخت به موقع عوارض توسط مردم باعث تقویت خدمات همچون آسفالت معابر، توسعه و نگهداری فضای سبز، کمک به امور فرهنگی، نظافت و پاکیزگی، اجرای طرح های شهری و… می شود.

کوشکی با اظهار اینکه باید فرهنگی نهادینه شود تا مردم به اهمیت پرداخت عوارض پی ببرند و بدانند هزینه ای که پرداخت می کنند برای رفاه و آسایش خودشان صرف می شود، ادامه داد: طبق قانون، شهرداری‌ها به عنوان نهادهای مردمی موظف هستند خدماتی را به شهروندان ارائه کنند و در مقابل آن مبالغی را نیز به عنوان عوارض در سال، از مردم دریافت کنند و در صورت تحقق پرداخت به موقع، این امر می تواند گره گشای شهر و شهرداری باشد.

شهردار سبزوار گفت:  بنابراین از ادارات و شهروندان فهیم سبزواری درخواست می کنیم که نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام کنند و امید می رود که شهروندان بیش از پیش مدیریت شهری را در توسعه و آبادانی شهر یاری کنند.

او با اظهار اینکه مشارکت شهروندان فهیم سبزواری در پرداخت عوارض چهارگانه شهری در سال گذشته رشد خوبی داشته است، گفت: در نیمه نخست سال گذشته ۳۲ هزار نفر و در نیمه دوم شاهد مشارکت ۳۵ هزار نفری شهروندان در پرداخت عوارض شهری بوده ایم که این مهم جای تقدیر دارد.

گفتنی است؛ در جشنواره شهر زندگی ۶ آقایان رمضان نیکو نیا ، محمد رضا اسماعیلی و خانم بیگم علوی پادری برنده سه دستگاه خودرو سواری شدند. همچنین در این مراسم ۱۲ عدد کمک هزینه زیارتی ، پنج دستگاه تلویزیون ، پنج دستگاه یخچال فریزر ، ۱۲ دستگاه تبلت ، ۲۰ دستگاه دوچرخه ، ۸۰ عدد سکه طلا و ۱۱۰ عدد کارت هدیه یک میلیون ریالی بین پرداخت کنندگان عوارض شهرداری سبزوار قرعه کشی شد.