رئیس اداره بازآفرینی فضاهای شهری سازمان عمران شهرداری سبزوار از آغاز توسعه ورزش های بومی، محلی در محلات هدف این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، مهدی برزویی با اعلام این خبر گفت:  توسعه و اشاعه ورزش های بومی، محلی در محلات هدف یکی از برنامه های مهم ستاد باز آفرینی سبزوار است که با احداث ۳ زمین خاکی در این محلات جان تازه ای گرفته است.

وی با بیان اینکه ورزش ضامن سلامت و اهرمی برای مبارزه با معضلات محلات هدف است، بیان کرد: اگر بتوانیم در ایجاد زیرساخت‌های ارزان قیمت و در دسترس برای هر محلات هدف موفق عمل کنیم مردم استقبال شان خوب است، چون آنها به این آگاهی رسیده اند که برای سلامتی کم هزینه‌ترین کار ورزش است.

برزویی در ادامه به برگزاری مسابقات فوتسال، دوچرخه سواری، والیبال و هندبال برای دو گروه پسر و دختر رده های سنی ۸تا ۱۲ سال در محله صالح آباد، اشاره کرد و گفت: این مسابقات به مناسبت میلاد امام زمان (ع) با هدف کشف و معرفی استعداد‌های بومی نوجوانان این محله برگزار شد.

رئیس اداره بازآفرینی فضاهای شهری سازمان عمران شهرداری سبزوار همچنین از برنامه ریزی های منسجم برای برگزار مسابقات مختلف برای رده های سنی ۱۵تا ۲۰سال در سایر محلات خبر داد و افزود: در آینده ای نزدیک این مسابقات با هدف ایجاد نشاط، بخشیدن فضای صمیمیت در میان جوانان و پر کردن اوقات فراغت شهروندان در ماه مضان برگزار خواهد شد .

او گفت: مسابقات برنامه ریزی شده در سال جاری برای ۶ محله هدف سبزوار به صورت دوره ای و لیگ  با حضور بیش از ۱۲۰ ورزشکار تا پایان سال جاری برگزار خواهد شد.