صبح امروز، همزمان با ۱۷ مردادماه روز خبرنگار، امام جمعه، شهردار سبزوار و جمعی از مدیران ارشد شهری و شهرداری با حضور در دفتر خبر صداوسیمای سبزوار، فرا رسیدن این روز را به خبرنگاران ساعی این خبرگزاری تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، امام جمعه سبزوار در این دیدار ضمن تبریک روزخبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی و اصحاب رسانه هشت سال دفاع مقدس، گفت: خبرنگاران در همه دوران وظیفه خود را به خوبی انجام دادند چه آنهایی که در دوران هشت سال جنگ تحمیلی برای بیان واقعیت ها شهد شیرین شهادت نوشیدند و چه آنهایی که از صدر اسلام با تعهد، واقعیت ها را به نسل های بعد منتقل کردند.

غلامرضا مقیسه افزود: در این راستا یکی از حوادث مهم در تاریخ تشیع واقعه عاشورا بود، حادثه ای که پر بود از مصائب، شهادت، شهامکت، اندیشه های ناب و..  که توسط خبرنگارانی همچون امام سجاد(ع)، حضرت زینب(س) و امام محمد باقر(ع) بدرستی به آن پرداخته شد.

وی اظهار داشت: خبرنگاران متعهد همواره در طول دوران مختلف مباحث کلامی، فقهی، اجتماعی و… را براساس سیره ائمه اطهار(ع) و واقعیت ها بیان کرده اند و در این راه حتی جان گرامی خود را نیز از دست داده اند.

امام جمعه سبزوار گفت: بنده این روز را بار دیگر به همه خبرنگاران، متعهد و انقلابی که در سایه ولایت فقیه مشغول به فعالیت هستند، تبریک می گویم.

شهردار سبزوار در این دیدار صمیمانه گفت: رسانه و خبرنگاران یار و همراه مدیران در همه حوزه ها به ویژه عرصه مدیریت شهری هستند که می توانند با نگاه تیزبین، موشکافانه و عمیق خود به نحوه کارکردها، برنامه ریزی ها و فعالیت های دست اندرکاران مدیریت شهری بپردازند، خدمات صورت گرفته را به مردم اطلاع رسانی و دیدگاه ها و مطالبات شهروندان را برای خدمتگزاران بازگو کنند.

سید علی کوشکی ضمن تقدیر از ایفای نقش خبرنگاران در همکاری با شهرداری سبزوار جهت توسعه و عمران و آبادانی دیار سربداران، انتقاد سالم و نقد منطقی و سازنده را از جمله مهمترین ویژگی‌های رسانه‌های حرفه‌ای خواند.

وی در پایان روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران صداوسیما، خبرگزاری ها، روزنامه ها، سایر نشریات و پایگاه های اطلاع رسانی محلی تبریک گفت و برای آنان از خداوند متعال توفیق خدمت به مردم در این راه حساس و خطیر را از مسیر اطلاع رسانی صحیح و دقیق آرزو کرد.