صبح امروز، با حضور شهردارسبزوار، اعضای شورای شهر و جمعی از مدیران شهرداری ، مشکلات توحید شهر مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، در این جلسه دولت آبادی سرپرست ناحیه دو توحید شهر پس از ارائه گزارشی مبسوط از مشکلات و دغدغه های شهروندان این منطقه پرداخت و گفت: توسعه شهری توحید شهر نیازمند تلاش جهادی و حمایت و همراهی مدیران ارشد شهرداری ، شورا و مشارکت شهروندان است.

شهردار سبزوار گفت: شهروندان توحید شهر از مدیریت متمرکز شهری دور هستند، تاکنون بعضا به درخواست و مطالبات آنان آنان کم توجهی شده، در راستای جلب رضایت، تکریم و مشارکت آنان در توسعه این منطقه ، مدیران شهرداری ورود جدی پیدا کنند.

سید علی کوشکی ضمن تاکید بر توجه جدی مدیران شهرداری به بافت، معماری ، شهرسازی، سیما و منظر منطقه توحید شهر، پیشنهاد را اندازی پارک موضوعی ترافیکی و راه اندازی ایستگاه های دوچرخه پس از بررسی و نیازسنجی را داد.

او بر استفاده از ظرفیت و پتانسیل های سمن ها و ngoها در جذب مشارکت های مردمی اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم توسعه شهری نیازمند مشارکت همه جانبه مردم، نهادها و ادارات است که در سایه تعامل محقق می شود.

شهردار سبزوار همچنین از حل مشکلات حقوقی باغ ایرانی خبر داد و گفت: بزودی شاهد اقدامات خوبی در این باغ با تلاش مجموعه شهرداری خواهیم بود.

بروغنی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر سبزوار نیز ضمن تاکید بر توسعه همه جانبه توحید شهر و رفع مشکلات خواستار توجه و ورود جدی شهرداری به رفع مشکلات فاز دو و مسکن مهر توحید شهر شد.

علی ارغیانی رئیس کمیسیون  ایثار، مقاومت و امنیت شورای شهر سبزوار هم با اشاره به نقش اطلاع رسانی و آگاه سازی به مردم گفت: این مهم نقش مهمی در ایجاد زمینه لازم برای به نتیجه رسیدن امور شهری دارد.

وی با بیان اینکه مردم باید بر اجرای پروژه های شهری نظارت داشته باشند، افزود: اگر به صورت شفاف و دقیق وضعیت طرح ها به مردم ارائه شود یقینا شهروندان ضمن آگاهی از وجود برخی مشکلات و روند کندی طرح ها مشارکت بیشتری برای به نتیجه رسیدن پروژه ها خواهند کرد.

علی اکبر فروغی مقدم رئیس شورای اسلامی شهرستان سبزوار نیز با اشاره به نقش موثر برگزاری جلسات مستمر و بازدیدهای میدانی، گفت: توحیدشهر باید با همراهی و تعامل دو سویه شهروندان و مدیران شهرداری به پایلوت توسعه همگام شهری از لحاظ بافت شهری، تجاری، ورزشی و معماری در آینده ای نزدیک تبدیل شود.

کلمیشی رئیس کمیسیون حقوقی و حل اختلاف شورای شهر سبزوار نیز خواستار رفع مشکلات پارک ها و نورپردازی آن، راه اندازی خطوط ویه توبوسرانی در زمان پیک سفرهای درون شهری (تردد دانش آموزان) و تاکسی های گردشی در مسیر سبزوار- توحید شهر شد.

سیدمحمود صابر مشاور فرهنگی شهردار هم گفت: شهردار سبزوار با شناخت از مدیران و مشکلات مردم توحید شهر با درایت به جهت رسیدگی به این منطقه حسین دولت آبادی(معمار) را به عنوان سرپرست ناحیه دو توحید شهر منصوب کردتا هم رضایت مردم حاصل شود و هم توسعه توحید شهر.

گفتنی است در این جلسه تاکید شد: برای رفع مشکلات مردم توحید شهر جلسات ماهانه برگزار می شود، اطلاع رسانی مصوبات و پیگیری آن با نظارت مردم این منطقه خواهد بود.

همچنین در راستای شور و نشاط شهروندی نیز مقرر شد رسیدگی به پارک ها و اماکن عمومی توحید شهر در اولویت باشد، عملیات اجرای پارک محله ها و معابر با مشارکت شهروندان اجرایی شود، رسیدگی به مشکلات و رفع نواقص باغ ایرانی در دستور کار قرار گرفته و ایجاد فضاهای ورزشی نیز صورت بگیرد.

در ادامه  شهردار سبزوار، اعضای شورا و مدیران در پارک بلوک ۳ توحید شهر حضور یافتند در این پارک که مدتی است دو برج نوری ۱۲ متری با هزینه ۲۴ میلیون تومان نصب شده مقرر شد ست ورزشی و بازی کودک اجرا و آسفالت و آماده سازی زمین ورزشی هر چه سریعتر صورت بگیرد

همچنین با تاکید شهردار و اعضای شورای شهر مقرر شد بزودی نصب ۳ ست ورزشی،  ۱۰۰ عدد نیمکت  و نصب تابلوهای قبله نما در همه پارک های توحید شهر آغاز شود.