صبح امروز شهردار سبزوار به اتفاق معاونین فنی و عمرانی، توسعه مدیریت و منابع، شهرسازی و معماری و جمعی از مدیران ارشد شهرداری از چند طرح شهری بازدید کردند که ماحصل آن خبرهایی خوش برای ارائه مطلوب تر به شهروندان سبزواری بود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، شهردار سبزوار در این بازدید با بیان اینکه توسعه و مدیریت شهری فقط با همکاری و همیاری مردم به نتیجه خواهد رسید، از مشارکت مناسب شهروندان توحید شهر و نهادهای مردمی در برنامه های فرهنگی و اجتماعی قدردانی کرد.

سید علی کوشکی با اظهار اینکه ما در قبال شهروندان وظایف سنگینی بر عهده داریم، افزود: سعی ما پیشبرد همه پروژه های عمرانی، فرهنگی ، تفریحی و … در کنار هم با توجه به نیازهای شهری و شهروندی است.

وی با بیان اینکه هدف ما از این مهم رسیدن به سرانه پایدار و مناسب توسعه ای است، به همکاران مجموعه بزرگ شهرداری و مدیران شهرداری تاکید کرد بسترهای لازم جذب مشارکت های عمرانی را فراهم نمایند.

شهردار سبزوار در ادامه از معاون توسعه مدیریت و منابع در راستای تخصیص اعتبارات عمرانی در سال گذشته و هم اکنون در توحید شهر و سایر محلات شهری و همچنین معاونت عمرانی و رئیس سازمان عمران به منظور اجرای پروژه های عمرانی شامل زیر سازی ، روکش آسفالت ، جدول گذاری و توسعه معابر شهری و پارک محلات و … تقدیر کرد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سبزوار نیز در این بازدید گفت: علت عدم ارائه خدمات عمرانی در بلوک های ۸ و ۹ و ۱۰ و محله سجاد شهر به جهت عدم زیر ساخت های مناسب ارائه خدمات شهری توسط سایر ادارات مربوطه می باشد.

مرتضی احمدی ابراز امیدواری کرد طی سال های آینده این مهم جهت توسعه شهری در این منطقه از سطح شهر سبزوار تحقق یابد.

در این بازدید میدانی تصمیمات اجرایی جهت بهسازی و نوسازی و تکمیل فاز ۲ و مطالعات و تهیه نقشه های اجرایی فاز ۳ پارک ایرانی در دستور کار قرار گرفت.

در ادامه این بازدیدهای میدانی امروز، شهردار سبزوار، معاونین و مدیران شهرداری به پارک ایرانی رفتند و شهردار سبزوار دستور تامین روشنایی پارک ایرانی، توسعه پارکینگ، ست ورزشی و سایل بازی کودکان، زمین های ورزشی والیبال و فوتسال، مبلمان پارکی، سطل زباله، آبخوری و… را داد.

همچنین تالار رستوران این پارک مورد بازدید قرار گرفت که رئیس سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری سبزوار در این باره گفت: احداث تالار رستوران باغ ایرانی به پیشرفت فیزیکی۷۰ درصد رسیده است.

احسان امامی با اظهار اینکه این تالار رستوران دارای ۱۲۰۰ متر مربع مساحت است ، بیان کرد: این رستوران تالار دارای ۲ سالن مجزا و یک حیاط مرکزی با فضای باز است که با اعتباری بالغ بر بیش از ۷۰۰ میلیون تومان تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

بازدید از بوستان ورودی پارک شهدای گمنام که قرار است به نام شهید پروانه نامگذاری شود مقصد بعدی بود که در آن شهردار سبزوار بر رفع مشکلات و تجهیز، تاسیسات، تامین پارکینگ این بوستان تاکید کرد.

بزرگراه ابریشم هم زیر ذره بین شهردار سبزوار و مدیران شهرداری قرار گرفت و شهردار ضمن تاکید بر رفع برخی مشکلات موجود این بزرگراه از حجم طرح درختکاری و گلکاری آن توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری قدردانی کرد.

پارک بهمن و سوله بحران این پارک هم مورد بازدید قرار گفت و شهردار سبزوار در این خصوص بر تجهیز پارک، ایجاد هاپیرمارکت، فضاسازی محوطه، جذب سرمایه گذار جهت تجاری سازی این پارک، نظافت، ارائه خدمات مطلوب تر جهت مسافران تابستانی و اسکان آنها تاکید کرد.

بازدید از مجموعه استخر ناوی شهرداری پایان بخش بازدیدهای امروز بود که پس از بررسی روند بهسازی و عملیات عمرانی آن، تصمیماتی در خصوص احداث استخر مستقل بانوان در این مجموعه اتخاذ شد.