مسئول روابط عمومی آتش نشانی شهرداری سبزوار گفت: خرده شیشه های کوچک و بطری های پلاستیکی که در طبیعت رها می شوند احتمال دارد به صورت ذره بین عمل کرده و موجب بروز آتش سوزی شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، محمد همتی با بیان اینکه در بهار امسال بارندگی های خوبی در سطح شهر داشتیم، گفت: این بارندگی ها باعث شد پوشش گیاهی مناسبی در شهر به وجود آمده و با گرم شدن هوا این پوشش تبدیل به علف های هرز شده است.

او افزود: این علف های هرز اشتعال پذیری بالایی دارند و کوچکترین سهل انگاری می تواند به بروز یک آتش سوزی گسترده منجر شود.

وی با اشاره به اینکه در طبیعت یک خرده شیشه و یا بطری پلاستیکی می تواند به عنوان یک ذره بین عمل کند، اظهار داشت: وقتی یک خرده شیشه توسط همشهریان در طبیعت رها می شود همین می تواند باعث ایجاد یک فاجعه شود.

همتی با درخواست از شهروندان برای عدم روشن کردن آتش در طبیعت گفت: اگر نیاز به روشن کردن آتش وجود دارد شهروندان آن را مهار کنند و در پایان از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.

او با بیان اینکه در صورت بروز آتش سوزی شهروندان می توانند با ابزارهای ابتدایی و به صورت کوبش آتش را خاموش کنند افزود: هیچ آتش سوزی از ابتدا بزرگ نیست و از یک جرقه ساده آغاز می شود، بر همین اساس اگر در ابتدا امکان مهار آتش وجود نداشت همشهریان باید سریعا با آتش نشانی تماس حاصل کنند.

مسئول روابط عمومی آتش نشانی شهرداری سبزوار همچنین به موضوع ایمنی منازل در هنگام سفر شهروندان اشاره کرد و افزود: از همه شهروندان درخواست داریم در هنگام سفر کلیه لوازم گازسوز و لوازم برقی خود را خاموش کرده و از آن اطمینان حاصل کنند.

او افزود: تمامی خودروها باید به کپسول آتش نشانی مجهز باشند و رانندگان نحوه استفاده از آن را بلد باشند.

همتی گفت: اگر کسی نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی را بلد نیست واحد آموزش سازمان آماده ارائه آموزش های رایگان برای علاقه مندان است.