رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سبزوار گفت: درختان سبزوار پلاک کوبی هوشمند و الکترونیک می شوند.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، کاظم خلیلی دارینی افزود: این طرح بزرگ پلاک کوبی هوشمند و الکترونیک که با استفاده از تجارب برخی کلان شهرها بویژه شهرداری تبریز که یک کار بزرگ و علمی در جهت پلاک کوبی هوشمند است با استفاده از کدهای QR برای تمامی درختان سطح شهر انجام می شود.

وی با بیان اینکه در این طرح هر درخت با یک پلاک هوشمند دارای کد QR پلاکوبی می شود، بیان کرد: در حال حاضر زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری اجرای این طرح به صورت کامل آماده شده و همزمان با هفته درختکاری در سبزوار آغاز خواهد شد.

او اظهار کرد: با اجرای طرح بزرگ پلاک کوبی هوشمند و الکترونیک اطلاعاتی اعم از محیط بن درخت، آفت و بیماری، نیاز به بازدید، آبیاری و قابل برداشت است که شهروندان با اسکن کردن کدهای QR با استفاده از تلفن همراه خود به راحتی هرگونه درخواست خود در رابطه با درختان را به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سبزوار ارسال کنند.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سبزوار در ادامه اضافه کرد: بازپیرایی پارک های سطح شهر و احداث چندین پارک محله جدید مانند سروش، کاج، محله کلاته سیفر، بانوان توحید شهر، شهدای کوشک و باغ کودک و همچنین ۳ پارک محله جدید که در مرحله مناقصه و انتخاب پیمانکار قرار دارد.

وی یادآور شد: تهیه و تولید و کاشت بیش از ۵۰۰ هزار بوته گل، درخت، درختچه، قلمه و بوته گیاهی که عمدتا در مراکز تولید گیاهی سازمان و خزانه های سطح شهر پرورش یافته و بعضا از سایر نقاط کشور تهیه و در سطح شهر کاشته می شود تا در ایام مختلف بویژه نوروز شادی و نشاط را به همشهریان هدیه دهد.

او گفت: در سال جاری حدود ۴۵۰۰ متر مربع به خزانه های تولید گل و گیاه و نهال سازمان افزوده شده است .