طی مراسمی با حضور شهردار سبزوار و رئیس کمیسیون ایثار، مقاومت و امنیت شورا از فرزندان شاهد شاغل در شهرداری تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، شهردار سبزوار در دیدار با فرزندان شاهد شاغل در شهرداری و سازمان های تابعه، گفت: همه ما مدیون خون شهدا هستیم. آرامش، امنیت و رفاه ما مرهون ایثارگری های شهداست وهمه باید پاسدار این ارزش های مقدس باشیم.

سید علی کوشکی افزود: توجه به فرهنگ ایثار و شهادت، در بدنه ی شهرداری همواره جاری بوده و در این راه از هیچگونه تلاش و کوششی دریغ نشده است.

وی گفت: پاسداشت مقام شهدا و ایثارگران و ارج نهادن به مقام آنان وظیفه سنگین و توجه به خانواده شهدا و ایثارگران از اولویت‌های مدیریت شهری محسوب می شود.

رئیس کمیسیون ایثار، مقاومت و امنیت شورای اسلامی شهر سبزوار نیز در این دیدار با اشاره به نامگذاری روزهای پایانی سال به نام روز شهدا، گفت: باید هر سال به خود یاد آوری کنیم که گذشتگان چه کرده اند و ما امروز وظیفه مدار چه مواردی هستیم.

علی ارغیانی با تاکید بر لزوم تکریم خانواده های معظم شهدا افزود: راه نجات و بقای کشور پایبندی عملی به آرمان ها و اهداف شهدا والا مقام و پیروی از آنان است و همه باید به این رویه تمسک جویند.

او با اشاره به جنگ نرم، وظیفه کنونی را دشوار تر از زمانی که دشمن مشخص بود دانست و افزود: با توجه به گرفتاری های فراوان اقتصادی، جنگ نرم ‌بسیار پیچیده است و بر این اساس وظیفه خانواده های شهدا در سطوح مختلف جامعه پر رنگ تر خواهد بود .

گفتنی است در این دیدار از ۲۸ نفر از فرزندان شاغل در شهرداری و سازمان های تابعه با اهدای لوح تقدیر و کتاب نفیس ” شهید آوردند” تجلیل شد.