مدیر سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سبزوار از ساماندهی دستفروشان مصلی این شهر و انتقال به مکان جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، احسان امامی موضوع سد معبر دستفروشان را یکی از دغدغه های این سازمان و رفع آن را از مطالبات مهم شهروندان دانست و افزود: موضوع سد معبر دستفروشان یک ناهنجاری اجتماعی است که جنبه های اقتصادی و فرهنگی را نیز شامل می شود، شهرداری در این زمینه به تنهایی قادر به حل معضل نیست و نیازمند همکاری و مشارکت مردم، کسبه و دستفروشان محترم است.

وی با اشاره به اجرای طرح انضباط شهری، گفت: سازمان میادین طرح ساماندهی دستفروشان مصلی را که در روزهای پنجشنبه و جمعه  سالیان سال اقدام به دستفروشی می کردند را در گام نخست دستور کار قرار داد و آنها را به محل روز بازار واقع در بلوار آزادگان انتقال داد.

امامی با بیان اینکه در محل مصلی سبزوار ۲۰۰ دستفروش اقدام به فروش محصولات و کالاهای خود می کردند، گفت: ازین پس این افراد می توانند در روزهای یکشنبه، پنجشنبه و جمعه هر هفته در محل روز بازار در غرفه هایی مشخص، اقدام به فروش محصولات خود کنند.

مدیر سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سبزوار ساماندهی وانت‌بارهایی که با توقف در خیابان‌ها و معابر اصلی موجب بروز تصادف و یا ناهنجاری در تردد دیگر خودروها می‌شوند، نیز از دیگر اولویت‌های این سازمان محسوب می‌شود.