اعضای شورای اسلامی شهر به همراه شهردار سبزوار و جمعیت مدیران شهرداری با آیت الله باغانی شهید زندگی حادثه هفتم تیرماه و پدر شهید با قانون دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، در این رابطه در نشریه ملک بیداری شهردار سبزوار در یادداشتی با عنوان بصیر ولایت مدار به شخصیت این عالم پرداخته است.

متن یادداشت بدین شرح است:

با سلام و درود بر ارواح پاک شهدا،امام شهدا و ایثار گران و آرزوی صحت و سلامتی برای مقام عظمای ولایت و تقدیم صلوات به روح مطهر شهدای انقلاب اسلامی،هشت سال دفاع مقدس،مدافع حرم

شهرداری و شورای اسلامی شهر برخود وظیفه می داند از مقام بزرگان، اندیشمندان و مفاخر دیار سربداران تجلیل و قدردانی کند. یکی از علمای این خطه که عمر با عزت خود را در راه پاسداری از حریم ولایت صرف کرده آیت الله علی اصغر باغانی است. ایشان علاوه بر مبارزات انقلابی علیه طاغوت در حادثه هفتم تیر نیز حضور داشتند به افتخار جانبازی نایل شدند. این عالم پارسا در راه ارزش های نظام مقدس انقلاب اسلامی فرزند گرامی خود را شهید ناصرالدین باغانی را تقدیم انقلاب کرد تا در آخرت برای ایشان ذخیره ای باشد. مقام معظم رهبری در پیام درباره شهیدباغانی نوشته است: نوشته های شهید عزیز را مکرر، خوانده و هر بار بهره و فیض تازه ای از آن گرفته ام. در جایی از وصیت نامه این شهید می خوانیم: “آنگاه که دو دلداه به هم می رسند و عاشق به وصال معشوق می رسد و بنده خاکی به جمال زیبای حق نظر می افکند و محو تماشای رخ یار می شود آن هنگام را جز شهادت چه نام دیگری می توانیم داد؟”شهید باغانی چهار بار در مسابقات قرآن عنوان کسب کرده بود و حضورش در جبهه را موثرتر می دانست و از خانواده می خواست مانع رفتن وی به جبهه نشوند.همچون پدر هموراه به مبارزه با ظلم می اندیشید. در دوران تحصیل بچه ها را جمع می کرد و علیه شاه شعار می داد. بعدها در شاخه جوانان حزب جمهوری اسلامی فعالیت کرد. فهم عمیق وی از مفاهیم دینی باعث شده بود تا منافقان کوردل از مباحثه با این شهید بزرگوار هموراه هراس داشته باشند و هنگامی که خبر شهادت ناصرالدین باغانی را به پدرش دادند، آیت الله باغانی که در مسجد بود سجده شکر بجا آورد و خدا را شکر کرد که سهمی برای حفظ این انقلاب دارد. مبارزات قبل و بعد از انقلاب،تاسیس حزب جمهوری اسلامی در سبزوار،نمایندگی مجلس و خدمت در قوه قضاییه سبب شده است که آیت الله باغانی به شخصیتی کم نظیر در میان رجال سیاسی و مذهبی تبدیل شود و همواره با بصیرتی مثال زدنی در کنار امام و رهبری حضور داشته و دارد و از خدای متعال برای ایشان عمر با عزت خواستارم و امیدوارم حال که ایشان دوباره به سبزوار آمدند بتوانیم با همفکری مجموعه مدیریت شهری قدردان این بزرگوار باشیم و تجربه های گران سنگ ایشان بهره ببریم.