رئیس سازمان نظام مهندسی در دیدار با شهردار سبزوار راهکارهای هماهنگی و ارتباط بیشتر بین شهرداری و سازمان را مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر نقش این دو نهاد در ارائه بهتر خدمات به شهروندان تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی شهراری سبزوار،  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان سبزوار در این دیدار ضمن تبریک انتخاب شهردار سبزوار و آرزوی موفقیت برای وی، با اشاره به اهمیت جایگاه این سازمان اظهار داشت: نوع کار و حجم وسیع آن در حوزه های عمرانی می طلبد که همکاری و همیاری بین شهرداری و این سازمان بیشتر باشد تا با ارتباط دو طرفه بسیاری از کارها پیش برود.

حسین بخشی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی سبزوار دارای بیش از ۴۰۰ مهندس زبده است، گفت: کارهای زیرساختی تنها منوط به فعالیت های عمرانی در شهر نمی شود بلکه دفاع از حقوق بیت المال و شهروندی را نیز شامل می شود.

وی با تاکید بر همکاری و همیاری بین این دو نهاد، افزود: امیدواریم با ایده های نو به سمت همکاری و تفاهم هر چه بیشتر قدم برداریم.

بخشی تصریح کرد:  بر این باوریم تعامل نظام مهندسی و شهرداری موجب اتفاقات خوبی برای شهر خواهد بود که کمترین آن  توجه به دانش شهرسازی در انجام امور مربوط به صدور مجوزهای ساختمانی و در نهایت داشتن شهری مستحکم تر، زیباتر و ساخته شده بر اساس اصول و مقررات موجود خواهد بود.

شهردار سبزوار هم در این دیدار از عقد تفاهم نامه ای مشترک بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی برای ساخت و سازهای ضابطه مند خبر داد و گفت: پس از انجام این مهم، کمیته ای مشترک از کارشناسان و مهندسان شهرداری و نظام مهندسی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

سید علی کوشکی با اظهار اینکه هدف ما ارتقا و توسعه پایدار سبزوار است، افزود: در چنین شرایطی با توسعه ارتباط میان شهرداری و نظام مهندسی و ایجاد فضای همدلی و همفکری می‌توانیم به این هدف دست پیدا کنیم.

او اضافه کرد: همکاری و تعامل شهرداری با سازمان نظام مهندسی می تواند منجر به کیفیت ساخت و ساز و ایمنی بیشتر در جهت رفاه بهره برداران و خاطر امنیت شهروندان شود.

کوشکی ابراز امیدواری کرد: در سایه همدلی و تعامل شاهد شهری آباد و توسعه یافته تر در حوزه های مختلف خصوصا ساخت و سازهای ضابطه مند و بر پایه اصول ایرانی- اسلامی در سطح شهر باشیم.