شهردار سبزوار به اتفاق نایب رئیس شورا، معاونین و جمعی از مدیران شهرداری به منظور انجام گفتگوهای مشترک و بررسی مسائل مختلف در حوزه برق شهری با مدیر شرکت برق این شهر به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری سبزوار، شهردار سبزوار در این نشست با تاکید بر خدمات ارائه شده و تعامل خوب شرکت برق سبزوار با مجموعه شهرداری و کارهای مثبت این مدیریت در رابطه با شهروندان، خواستار همراهی بیشتر این شرکت در تامین روشنایی المان های نوری نوروزی و لوکس روشنایی فضای شهری شد.

وی با اشاره به برخی اقدامات شهرداری در بخش های عمرانی، از همکاری ویژه این شرکت در تامین روشنایی طرح زیرساختی بزرگراه ابریشم قدردانی کرد و گفت: با همراهی همه مدیریت شهری در آبان ماه سال جاری احداث فاز اول بزرگراه ابریشم (شمال غرب) به طول ۲/۷کیلومتر آغاز شد که امید است با پایان طرح شاهد تکمیل طرح روشنایی این بزرگراه نیز باشیم.

کوشکی به بازگشایی ۱۸ خیابان اصلی سبزوار نیز اشاره داشت و گفت: تعدادی از معابر نیز جدید الاحداث در سطح شهر آماده شده و لازم است برای سهولت دسترسی شهروندان، مباحث ترافیکی و کاهش ترافیک معابر، روشنایی آن احداث شود و با همکاری مناسبی که بین دو دستگاه وجود دارد، قطعا اقدامات مناسبی صورت خواهد پذیرفت.

شهردار سبزوار اهداف همه دستگاه های خدمات رسان را یکسان دانست و افزایش رضایتمندی و رفاه مردم را وظایف اصلی این دستگاه ها عنوان کرد و گفت: با رویکرد جدید امور برق شاهد اتفاقات خوبی در تامین روشنایی معابر شهری هستیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار نیز ضمن قدردانی از تعامل خوب شهرداری و شرکت برق، گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری این دو اداره شاهد ارتقای سطح خدمات کمی و کیفی به شهروندان باشیم.

ذبیح اله آرمین با اشاره به تاثیر توزیع برق در کیفیت بصری شهر، ایمنی و سلامت شهروندان و اجرای پرشتاب پروژه‌های شهری، افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام الله دهه فجر و نوروز ۹۹، امید است شاهد شادابی بیشتر شهروندان و مسافران با کیفیت برق‌رسانی در نمای بصری شهر باشیم.

مدیر امور برق سبزوار نیز به تعامل خوب شهرداری با این شرکت اشاره کرد و گفت: یکی از ماموریت های ما، خدمات دهی در حوزه تامین برق مستمر است و فضای کاری ما با شهرداری در برخی موارد مشترک می باشد.

سید حمید شهرآینی با بیان اینکه طرح های روشنایی مناسبی در راستای رفاه شهروندان ایجاد شده، افزود: اجرای طرح های روشنایی در معابر جدید داخل مناطق شهری از دیگر مسئولیت های ماست که با هماهنگی و تعامل های لازم به نحوشایسته ای عملیاتی می شود.

وی خواستار کاشت گونه های گیاهی کم حجم در سطح خیابان ها، بلوارها و میادین شهری به جهت حفظ حریم روشنایی خیابان ها و معابر شد و گفت: نزدیکی بیش از حد درختان و کابل های برق، احتمال قطع برق، آتش سوزی و نبود نور کافی در سطح خیابان ها و بلوارها را بالا می برد، ازین رو شهرداری می تواند با کاشت گونه های گیاهی که الگوهای رشد قابل پیش بینی دارند به ما در این زمینه کمک کند.

او با بیان اینکه اصلاح روشنایی ۲۵ خیابان اصلی شهر در دستور کار قرار گرفته و در حال تکمیل شدن است، گفت: ما این آمادگی را داریم که به محض ایجاد هر خیابان جدید توسط شهرداری با جذب اعتبار تامین روشنایی آن را مهیا و در اختیار عموم شهروندان قرار دهیم.