همزمان با آغاز دهه کرامت و ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) ، شهردار سبزوار به اتفاق خانم بخشی و بروغنی از اعضای شورا، شبانی مسئول ارزیابی اداره کل بهزیستی استان، رئیس اداره بهزیستی و جمعی از مدیران شهرداری با حضور در موسسه و مراکز خیریه نگهداری معلولان ذهنی امیرالمومنین(ع)، نازنین زهرا سبزوار، با دختران و پرسنل این مراکز دیدار و این روز را به آنان تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، بازدید اول: بچه‌های مهرآسا، هرچند بال‌هایشان زخمی از نامهربانی روزگار است اما دلهایشان پر از مهر و محبت است، با لبخند و با دسته گلی زیبا به استقبال مهمانان می‌آیند و حضورشان را در موسسه خوش آمد می‌گویند و آنان را دعوت به بازدید از بخش‌های مختلف این موسسه که محل زندگی ۱۱۳دختر بی‌سرپرست، بدسرپرست و کم توان ذهنی است، دعوت می‌کنند.

شهردار سبزوار قبل از بازدید در جلسه دیدار با مدیرعامل موسسه خیریه نگهداری معلولان ذهنی امیرالمومنین(ع) سبزوار گفت: کارها در این موسسه به خوبی و با برنامه‌ریزی مناسب انجام و مشارکت اجتماعی در آن موج می‌زند افرادی که بنای این موسسه را گذاشته‌اند نیت خیر داشته‌اند و در طول زمان افراد خیر دیگری نیز به این مجموعه پیوسته‌اند که ما نیز به عنوان مدیریت شهری باید ببینیم با نگاه حمایتی چه کمکی می‌توانیم به این مجموعه داشته باشیم.

سید علی کوشکی افزود: در مباحث شهری ما باید همه گروه‌ها را ببینیم؛ اینکه یک گروه اجتماعی به دلیل نقص ظاهری نتواند در جامعه حضور پیدا کند پذیرفتنی نیست لذا شرایط و امکاناتی از جمله مناسب‌سازی محیط، باید فراهم شود تا این افراد نیز بتوانند در جامعه حضور پیدا کنند.

وی سپس گفت: جا دارد همین جا از شورای شهر و خانم بخشی به جهت پیشبرد فعالیت های اجتماعی و بانوان در کنار وظایف عمرانی، فرهنگی و اجتماعی که اتفاقا یکی از اولویت های کاری ما محسوب می شود، قدردانی نمایم.

شهردار سبزوار بیان کرد: اداره بهزیستی سبزوار نیز همواره همراه شهرداری و شورا در توجه به آموزش شهروندی، مهارت های زندگی و آسیب های اجتماعی بوده که لازم است از حمایت این اداره جهت ایجاد مراکز و دفاتر آسیب های اجتماعی که با همراهی شورا بوده است، تشکر کنم.

شبانی مسئول ارزیابی اداره کل بهزیستی استان نیز ضمن تقدیر از شورا و شهردار سبزوار جهت نگاه ویژه به آسیب های اجتماعی و حمایت از اینگونه مراکز، گفت: امید است با همراهی، تعامل و حمایت شاهد پویایی بهتر این مراکز برای ارائه خدمات مطلوب تر به این قشر از جامعه باشیم.

زهرا بخشی عضو شورای شهر سبزوار هم ضمن تبریک آغاز دهه کرامت و روز دختر، گفت: اقدامات خوبی در خصوص توجه به معلولین عزیز توسط شهرداری و حمایت بهزیستی در شهر انجام شده، امید آنکه انشاء الله بتوانیم با جدیت بیشتری این همراهی و حمایت ها را ادامه دهیم.

مدیرعامل مؤسسه خیریه نگهداری معلولان ذهنی امیرالمومنین شهرستان سبزوار هم گفت: این مرکز در سال ۷۸ با همت خیران و مردم با رویکرد نگهداری از معلولان ذهنی دختر بالای ۱۴ سال راه‌اندازی شد.

حمید بلوکی با بیان اینکه در این مرکز ۱۱۳ معلول ذهنی و آسیب پذیر دختر نگهداری می‌شوند، افزود: ما در این مرکز همه تلاشمان را کرده‌ایم که برای این کودکان پدر و مادرهای خوبی باشیم و به آنها عشق را هدیه بدهیم، اما آنچه که مشخص بوده این است که محبت پدر و مادرها به این کودکان هیچگاه جایگزین ندارد.

وی ضمن قدردانی از حضور شهردار سبزوار واعضای شورا و جمعی از مدیران شهری در این موسسه و همچنین حمایت شهرداری و بهزیستی، به برخی دیگر از اقدامات این موسسه و همچنین روند ایجاد خانه باران(خانه ای برای پسران معلول) توسط این موسسه اشاره کرد.

در بازدید دوم شهردار سبزوار به اتفاق خانم بخشی و بروغنی از اعضای شورا، رئیس اداره بهزیستی و جمعی از مدیران شهرداری به دیدار دختران ماهتاب موسسه “نازنین زهرا” رفتند و این روز را به آنان تبریک گفتند.

مدیر موسسه “نازنین زهرا” گفت: در این موسسه ۱۱۴ دختر۱۲ تا ۱۷ ساله بدسرپرست و بی سرپرست از شهرهای مشهد، سبزوار، کاشمر، درگز، تربیت حیدریه، جوین و شهرهای حومه سبزوار نگهداری می شوند.

برای بزرگنمایی بر روی تصاویر کلیک کنید: