صبح امروز به مناسبت هفته آتش نشانی و ایمنی؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، سرپرست شهرداری و جمعی از مدیران شهرداری با حضور در محل آتش نشانی با رئیس و کارکنان این سازمان دیدار و گفتگو و از زحمات آنان تجلیل کردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، در این دیدار سرپرست شهرداری سبزوار  ضمن تبریک هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی و قدردانی از همکاران خود در سازمان آتش نشانی، گفت: آتش‌نشانان، به عنوان ایثارگران عرصه مدیریت شهر، ‌در تلخ‌ترین شرایط زندگی شهروندان، برای نجات همنوعان خود ایثارگری می کنند.

جعفر صائمی نسب افزود: سازمان آتش نشانی شهرداری یکی از سازمان های فعال و همیشه خدمت رسان ماست که لازم است بر اصول فنی و تسریع در امداد رسانی در زمان بروز حوادث تاکید بیشتری نماید.

وی بیان کرد:  سوله مدیریت بحران بایستی هر چه سریعتر توسط دستگاه های ذیربط برای آمادگی هر چه بیشتر شهرستان در مواجه با حوادث احتمالی تجهیز شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار هم گفت: روز آتش‌نشان بهانه ای است برای قدردانی از این قشر زحمتکش که برای حفظ جان و مال دیگران جان خود را به خطر می اندازند.

سید مجتبی علوی مقدم اظهار کرد: شغل آتش نشانی، کاری بس سخت، حساس و دقیقی است که هر آتش نشان می بایست شاخصه های صداقت، بردباری، توجه به کار تیمی، تسلط به امور تخصصی و فنی، آمادگی جسمانی، سازگاری با شرایط، ارتباط موثر با مجموعه های مختلف را در قبل، حین و بعد از انجام عملیات داشته باشد.

وی اضافه کرد: رعایت ضوابط مربوط به ساخت و سازها ، مقاوم سازی و رعایت الزامات برای استانداردسازی ساختمان ها و ابنیه ها توسط دستگاه های نظارتی باید مورد توجه قرار گیرد تا در زمان حوادث احتمالی شاهد خسارات کمتری باشیم.

رئیس سازمان آتش نشانی سبزوار نیز گفت: سازمان آتش نشانی سبزوار دارای ۵ ایستگ۴۹۶ حادثه در محدوده و حریم شهری عملیات انجام دادند.

عباس معصومی صدر افزود: ایستگاه شماره ۶ آتش نشانی در محلات هدف، در شمال غرب بلوار شهدای کوشک از یک سال گذشته در دستور کار قرار گرفته اما فعلا به دلیل عدم تحویل از سوی اداره راه و شهرسازی معطل مانده که امیدوارم طبق رایزنی های صورت گرفته این مهم در اسرع وقت به سرانجام برسد

او ادامه داد: در ۶ ماهه سال جاری ۲ هزار و ۷۹۱ بازدید از اماکن سطح شهر با هدف پیشگیری از هر حادثه احتمالی و غیر احتمالی توسط کارشناسان ما در سازمان انجام شده و بزودی کار آموزش تخصصی مدیران ساختمان ها برای ارتقای کمی و کیفی سطح ایمنی ساختمان آغاز خواهد شد.