نخستین نشست اجرایی تهیه و تولید سرود ویژه ایثار و مقاومت سبزوار با حضور شهردار سبزوار، ارغیانی و بروغنی از اعضای شورای شهر، مسئولان انجمن های موسیقی و شعر شهرستان و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، در این نشست شهردار سبزوار ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، گفت: دوران انقلاب، دهه درخشان ساخت و تولید سرودهای حماسی و انقلابی بود.

سید علی کوشکی اظهار کرد: در آن دوران بود که شاعران و آهنگسازان برجسته کشور با انگیزه‌ای والا دست به خلق و آفرینش سرودهایی فاخر و ماندگار با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس زدند.

او اضافه کرد: سرودهای خاطره‌انگیزی که تا به امروز زمزمه می‌شوند و هنوز هم کارشناسان زبده این کار را برای بازتولید چنین سرودهایی ترغیب می کند.

وی بیان کرد: لذا در این راستا ما نیز در تلاش هستیم با همکاری انجمن موسیقی و شعر شهرستان، پس از سرایش شعری فاخر و ماندگار، کار تولید سرود ویژه ایثار و مقاومت سبزوار را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و القای بهتر مفاهیم مقاومت به مردم توسط شورا و شهرداری انجام و از آن حمایت کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر سبزوار ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: شهدا و ایثارگران نماد بارز مقاومت، عزت و آزادگی هستند.

علی ارغیانی با تاکید بر اینکه انجام کاری فاخر و ماندگار برای ثبت و ضبط دلاور مردی های این بزرگواران کاری است که زودتر از این ها می بایست انجام می شد، بیان کرد: بدین منظور با عنایت به نزدیک شدن هفته دفاع مقدس، اقدامات اولیه این اقدام ارزشمند آغاز می شود تا بتوان گوشه ای از صبر و استقامت آنان را جبران کرد.

وی گفت: طی نشست امروز قرار شد در این سرود به موضوعات و مفاهیم قیام سربداران، دوران انقلاب و دفاع مقدس، شهدای شاخص سبزوار و هویزه، بیانات رهبر معظم انقلاب و آیین های بومی، و… توجه شود.

گفتنی در ادامه این نشست جواد جعفری مسئول انجمن شعر و امیر استیری مسئول انجمن موسیقی شهرستان و بروغنی عضو شورای شهر به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در این رابطه پرداختند.