مدیر شرکت همگامان سبز امید ساسویه سبزوار گفت: سگ‌های بلاصاحب پس از انتقال به مرکز نگهداری و گذراندن دوره قرنطینه، عقیم سازی و پلاک گذاری در نهایت شناسنامه‌دار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، نازنین نایب یزدی اقدامات انجام شده در مرکز نگهداری و عقیم سازی سگ‌های بلاصاحب در سبزوار، افزود: مرکز نگهداری سگ‌های بلاصاحب همگامان سبز امید ساسویه سبزوار رسما از ۲ سال قبل در زمینی به وسعت ۶۰۰ مترمربع شامل فضای محصور، دفتر کار، اتاق معاینه ، قرنطینه و… آغاز به کار کرد.

وی اظهار کرد: براساس تفاهم نامه منعقد شده این شرکت با سازمان مدیریت پسماند شهرداری سبزوار، اکیپ های این سازمان پس از زنده گیری؛ سگ ها را به پناهگاه جهت طی مراحل درمان و پلاک گذاری انتقال می دهند.

او با بیان اینکه پس از انتقال حیوان‌ها به پناهگاه، آنها به قفس نگهداری موقت مرکز نگهداری منتقل و عملیات معاینه و تشخیص و تفکیک سگهای سالم از آلوده زیر نظر دامپزشک انجام می‌شود، تصریح کرد: سگ‌های سالم توسط دامپزشک واکسیناسیون و قرنطینه می‌شوند.

نایب یزدی گفت: پس از طی دوره قرنطینه، اقدام به عمل عقیم سازی، پلاک گذاری و در نهایت شناسنامه دار کردن سگ‌ها می‌شود.

مدیر شرکت همگامان سبز امید ساسویه سبزوار اظهار کرد: در مرحله نهایی پس از گذراندن دوران نقاهت بعد از عمل که چند روز به طول می انجامد، سگ‌ها به افراد متقاضی که در خصوص نگهداری مناسب حیوان و عدم رهاسازی و انجام دوره ای معاینات و مراقبت های بهداشتی لازم تعهد داده‌اند، تحویل شده و یا در محیط زیست رهاسازی می‌شوند.

وی با بیان اینکه از ابتدای انعقاد تفاهم نامه حدود ۱۲۰ قلاده سگ بلاصاحب زنده گیری شده است، گفت: از ابتدای امسال نیز تا کنون ۲۲ قلاده سگ عقیم سازی، واکسینه، قلاده گذاری و پلاک گذاری رنگی گوش شده اند.

او گفت: چنانچه شهروندان سگی را با پلاک زرد رنگ در گوش در سطح شهر مشاهده کردند از سلامت این حیوان مطمئن باشند و اگر سگی را فاقد این نشان مشاهده کردند از طریق شماره تماس ۰۹۰۳۵۰۰۱۲۶۷ مراتب را به ما اطلاع دهند.

نایب یزدی ضمن قدردانی از معاون خدمات شهری و رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سبزوار و سایر نهادهای حامی و دوستداران حیوانات گفت: همکاری و حمایت این افراد ما را در انجام این کار مهم مصمم‌تر می کند.