با حضور شهردار سبزوار، نایب رئیس شورا و جمعی از مدیران ارشد شهرداری، کارگروه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سبزوار برگزار شد که شناسایی آسیب های اجتماعی و تقویت مباحث فرهنگی این شهر از مباحث اصلی آن بود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، شهردار سبزوار در این جلسه گفت: با اصلاح ساختار شورای فرهنگ عمومی برای شناسایی مهم ترین چالش‌ها و معضلات پیش روی فرهنگی و اجتماعی سبزوار۵ کارگروه تخصصی  در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی تشکیل شد که شهرداری سبزوار به عنوان رئیس کارگروه فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی انتخاب شد.

وی افزود: موضوع های مهم قبل از مطرح شدن در شورای فرهنگ عمومی، در این کارگروه‌ها کارشناسی و راهکار‌های لازم را برای آن‌ها ارائه می‌ شود.

او با تاکید بر کیفی سازی کار‌های فرهنگی و اجتماعی افزود: اگر اعضای این کارگروه تلاش کنند برنامه‌ها به لحاظ کیفی ارتقا دهند بطور حتم نتیجه بهتری دارد.

شهردار سبزوار در ادامه گفت: نگاه ما، تکریم و شناساندن بزرگان، مشاهیر، مفاخر و ادبای دیار کهن شهر سبزوار همچون بیهقی، کاشفی، حاج ملاهادی سبزواری به نسل امروز و معرفی آنها به کشور است.

دکتر ذبیح اله آرمین نایب رئیس شورا نیز در این جلسه گفت: تقدیر خود را از رویکرد شهردار سبزوار و مجموعه شهرداری در زمینه طرح ها و زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی که مددکار و یاور ما بوده، اعلام می کنم.

رضا شجاع سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار هم افزود: از دغدغه‌ و رویکرد مثبت شهردار سبزوار برای ارتقا و اجرای برنامه های فرهنگی و شناساندن چهره مفاخر این شهر به مردم تشکر می کنم، امید است بتوانیم با هم افزایی و تعامل گام های موثرتری برای تقویت این مهم در سطح استان و کشور همانند سنوات قبل برداریم.

گفتنی است در این جلسه پیگیری اکید جهت ثبت اول آبان ماه به نام ابوالفضل بیهقی پدر نثر فارسی، جانمایی دو المان شهری و تشکیل ستاد بزرگداشت ابوالفضل بیهقی به ریاست شورای اسلامی شهر و دبیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد بررسی و در دستور کار اعضای کارگروه مذکور قرار گرفت.