شهردار سبزوار گفت: در آستانه سال نو، مجموعه بزرگ شهرداری برای استقبال از بهار ۱۴۰۰ آماده می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، سید علی کوشکی در جلسه ستاد استقبال از بهار ۱۴۰۰ که در محل سالن جلسات شهرداری برگزار شد، افزود: علیرغم شیوع ویروس کرونا، اما با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال و ضرورت مهیا نمودن شهر برای استقبال از بهار و همچنین آمادگی برای میزبانی شایسته از مسافران نوروزی همه مجموعه شهرداری سبزوار باید از هم اکنون در تدارک بهاری با طراوت و نوروزی شاد باشند.

وی اظهار کرد: طبق سال های گذشته ستاد استقبال از بهار شهرداری در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان و ایجاد چهره‌ای زیبا و دلنشین در سطح شهر اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

او بیان کرد: همزمان با آغاز فصل بهار شهرداری علاوه بر ارائه خدمات عمومی در سطح شهر اقدامات، پیش بینی‌های ویژه‌ای را برای برگزاری هر چه باشکوه تر برنامه های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، زیباسازی، خدمات شهری و… طبق اعلام آخرین پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا انجام می‌دهد.

وی تاکید کرد: در این راستا امسال نیز همانند سال های گذشته بصورت شبانه روزی اقدامات گسترده ای در راستای آماده سازی شهر برای استقبال از سال جدید توسط مجموعه بزرگ شهرداری از جمله تنظیف شهر، لکه گیری و آسفالت ریزی معابر، برگزاری مراسم خانه تکانی شهری، نصب و تعویض پرچم های خیابان ها ، زیباسازی شهری، گلکاری و … طی روزهای آینده در دستور کار قرار می گیرد.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر سبزوار نیز در این جلسه گفت:علیرغم شیوع ویروس کرونا شهرداری می بایست با آمادگی به استقبال از بهار سال جدید برود تا با ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات، رنگ طراوت را به شهر و شادابی را به مردم هدیه دهد.

حسین بروغنی افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف شهرداری در ماه‌های پایانی سال بویژه اسفندماه بحث آماده‌سازی شهر برای استقبال از سال نو و مهمانان نوروزی است که اجرای برنامه‌های مناسب نیازمند برنامه‌ریزی و تعامل تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های تابعه شهرداری با یکدیگر است.

وی با بیان اینکه انتظار داریم شهرداری در راستای جلب رضایت شهروندان و مسافران نوروزی در برنامه‌های سال نو تغییر و نوآوری ایجاد کند، گفت: شهروندان و مسافران نوروزی شایسته بهترین خدمات هستند و شهرداری این پتانسیل را دارد که با تمام توان برنامه‌های نوروزی را به بهترین نحو ممکن اجرا و چهره زیبای شهر را به عموم مردم نشان ‌دهد.

او تاکید کرد: قطعا اجرای هرگونه برنامه فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر در نوروز سال نو براساس اظهار نظر ستاد مقابله با کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شورای شهر سبزوار نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه دغدغه ما تبدیل سبزوار از معبر به مقصد گردشگری است، گفت: سبزوار کهن باید مقصدی برای گردشگران و مسافران نوروزی باشد، این شهر باید بتواند هم از جنبه اقتصادی و هم معرفی تاریخ کهن گام های خوبی بردارد.

مهدی مقصودی افزود: امیدواریم امسال نیز برای سومین سال متوالی بتوانیم درب خانه های تاریخی را به روی علاقمندان باز و با اجرای برنامه های مفرح و متنوع فرهنگی تعطیلاتی خوش را در اذهان شهروندان و گردشگران بگذارد.

  1. وی از راه اندازی خانه تاریخ در سبزوار نیز خبر داد و گفت: خوشبختانه با همراهی اعضای شورا پیشنهاد کمیسیون فرهنگی به تصویب رسید که امیدوارم شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.