شهردار سبزوار گفت: تمام تلاش خود را برای توسعه متوازن سبزوار بکار خواهیم بست، ارتقای سطح مشارکت عمومی در توسعه و پیشرفت شهر از اولویت های ماست.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، سیدعلی کوشکی در جلسه شورای مدیران شهرداری با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: در انجام طرح ها و هزینه های عمران شهری باید نهایت صرف و صلاح طرح مورد تاکید قرار بگیرد.

او همچنین اضافه کرد: در راستای تحقق شعار اقتصادمقاومتی و کاهش هزینه ها در شهرداری، پس از ۱۱ سال بلاتکلیفی سوله مدیریت بحران، سازمان آتش نشانی بعد از انجام عملیات عمرانی به این مکان انتقال یافت.

شهردار سبزوار در ادامه با اشاره به اجرای برخی طرح های شهری از جمله نهضت آسفالت کوچه ها و معابر شهری، بیان کرد: در شش ماهه نخست سال تاکنون بیش از ۵۰ کوچه با حدود ۲۸ هزار مترمربع با مشارکت شهروندان با شهرداری زیرسازی و آسفالت شده است که این مهم جای بسی تقدیر از شهروندان مشارکت جوی این شهر دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری به عنوان یک نهاد مردمی همواره نیازمند مشارکت شهروندان در امور شهری است، بیان کرد: مشارکت و همدلی شهروندان در کنار شهرداری یقینا می تواند پیشرفت و عمران شهری  را بیش از پیش رقم بزند.

شهردار سبزوار بر اتمام پروژه های نیمه تمام شهری تاکید کرد و افزود: برخی از این طرح ها در حال اتمام است و برخی دیگر نیز نیاز به سرعت عمل بیشتر مدیران بر مبنای دقت و ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات آن دارد.

او در ادامه بر جذب سرمایه گذاری، تسریع در امور شهروندان، انضباط مالی، رعایت ضوابط و مقررات بودجه و سرفصل های آن در ارائه خدمات و بررسی بودجه های سازمان ها و انجام اقدامات اجرایی توسط معاونین و مدیران شهرداری، حفظ و نگهداری تاسیسات شهری پارک ها و معابر، جداسازی صد درصدی آب شرب از غیر شرب با توجه به کمبود منابع آبی تاکید کرد.

در این جلسه خلیلی دارینی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سبزوار به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این سازمان پرداخت و جداسازی و اصلاح گونه های کم آب و جایگزین آنها با گونه های پرمصرف نیازمند آب، تجاری سازی پارک ها و کاهش هزینه های این سازمان پرداخت.

جعفر درخشانفر مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های اقتصادی شهرداری سبزوار نیز با اشاره به تهیه پکیج های سرمایه گذاری و اقدامات صورت گرفته در این حوزه، گفت: الگوهای جدید برای بسته های سرمایه گذاری شهری در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: در این بسته های سرمایه گذاری به شناخت و توسعه فرصت‌ها، توسعه و تنوع بخشی در حوزه کاری و بازاریابی پروژه ها توجه شده است.

حسین دولت آبادی سرپرست ناحیه توحید شهر نیز خواستار تشکیل کارگروه سرمایه گذاری برای تسریع در اجرای طرح های سرمایه گذاری این منطقه شد و به برخی اقدامات شهرداری این ناحیه از جمله اقدامات صورت گرفته در خصوص خیابان تفریح و غذا اشاره کرد.