شهردار سبزوار گفت: حمایت و مشارکت بخش خصوصی و شهروندان نیاز شهرداری برای توسعه شهر و تسریع در روند اجرای طرح‌های مختلف است چرا که بدون این مهم نمی توان به اهداف برنامه ریزی شده دست یافت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، سید علی کوشکی در جلسه ای که دستور کار احداث خیابان غذا و تفریح توحید شهر را داشت، با اشاره به تجربیات خوب مشارکت مردم و بخش خصوصی در توسعه شهری افزود: ما بطور جدی، هدفمند و با برنامه ریزی سعی می کنیم تا از این راهکار موثر برای تسریع روند رو به پیشرفت، پویایی و ارتقای ساختارهای اقتصاد شهری سبزوار استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه همدلی در مدیریت شهری، موجب توسعه همه جانبه شهر می شود، بیان کرد: برای تحقق اهداف و آرمان های توسعه شهری، باید این همدلی را میان دستگاه های خدمت رسان، مردم و بخش خصوصی تقویت کرد.

شهردار سبزوار همچنین بر توزیع عادلانه امکانات در سطح شهر تاکید کرد و گفت: تلاش ما بر توزیع عادلانه و استفاده همه شهروندان از خدمات شهری است، در دو سال اخیر طرح های خوبی در راستای توسعه شهر اجرا شد که انتظار می رود این این مهم با تلاش جهادی کارکنان شهرداری بیش از پیش تداوم داشته باشد.

او در ادامه گفت: در منطقه توحید شهر با استفاده از توان و ظرفیت مشارکت های مردمی و خصوصی، برنامه های توسعه ای شهرداری سبزوار در آن طبق برنامه های تدوین شده در حال انجام است که این مهم جای خرسندی و تقدیر دارد.

وی ابراز امیدواری کرد: هرچه سریعتر مدیر ناحیه توحید شهر با پیگیری و همکاری سمن این ناحیه براساس ضوابط و قوانین نسبت به راه اندازی خیابان غذا وتفریح در آینده ای نزدیک اقدام نماید.

حسین دولت آبادی مدیر ناحیه توحید شهر نیز پس از ارائه گزارش اقدامات در این منطقه گفت: احیای خیابان تجاری در مرکز توحیدشهر(غذا و تفریح)، تقویت فضای کار و اشتغال، توسعه فضاهای شهری پیاده محور و افزایش تعاملات اجتماعی، افزایش نشاط و سرزندگی در شهر و ایجاد فضاهای جاذب سفر در بیرون از مرکز شهر جزو اولویت های این ناحیه در توسعه شهری می باشد.

گفتنی است این جلسه با حضور کوشکی شهردار سبزوار، دکتر محمدی رئیس شورای اسلامی شهر ، دولت آبادی مدیر ناحیه توحید شهر ، جمعی از معاونین و مدیران شهرداری و سمن توسعه پایدار توحید شهر در محل سالن جلسات شهرداری برگزار شد.