شهردار سبزوار گفت: شهرداری ها نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند از این رو بکارگیری پیمانکاران بومی، صرفه جویی در هزینه ها و استفاده از کالاهای ایرانی در توسعه شهری در دستور کار معاونین و مدیران شهرداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، سید علی کوشکی در این رابطه افزود: با توجه به نامگذاری سال ۹۶ به نام ” اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال” از سوی مقام معظم رهبری، در تلاش هستیم با الهام از سیاست‌های ابلاغی، چارچوب اقتصاد مقاومتی را در شهرداری و مجموعه شهری سبزوار پیاده کنیم، چرا که قابلیت‌های مدیریت شهری می‌تواند در تقویت اقتصاد مقاومتی، بسترسازی و اجرای حرکت‌های موثر راهگشا باشد.

وی با اشاره به نقش شهرداری ها در تحقق شعار امسال از طریق ارائه خدمات هر چه بهتر، اظهار داشت: تکمیل باغ ایرانی، پارک شهدای گمنام، هتل شهرداری، باغ بازار، مجتمع آرامش، اصلاح هندسی تقاطع های حادثه خیز، پارک مرکزی توحید شهر، سوله چند منظوره مدیریت بحران، ۳۵ متری غرب ضمن خدمت، جداسازی آب شرب از آبیاری فضای سبز و تکمیل طرح بلوار شهید باهنر در خیابان چهل متری دوم ، اجرای کال عیدگاه، کانال دفع آبهای سطحی، فاز دوم اصلاح هندسی میدان سربداران، پیاده رو کاشفی، تکمیل مرکز کنترل ترافیک،… سایر اقدامات می توانند در گسترش اشتغالزایی در شهر نقش مهمی داشته باشند.

کوشکی به موفقیت شهرداری سبزوار در تحقق پیش بینی شده درآمد و بودجه سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با همت مجموعه ی شهرداری درآمدها بیش از برنامه عملیاتی پیش بینی شده محقق که جا دارد از تک تک همکاران خودم که سال سخت و پر تلاشی را پشت سر گذاشتند تشکر و سپاسگزاری کنم.

وی تکمیل پروژه های نیمه تمام در سال جاری و آغاز چند طرح جدید شهری را اولویت مهم شهرداری سبزوار اعلام و بیان کرد: با تلاش همکارانم در بخش ها و حوزه های مختلف شهرداری امید است طرح های نیمه تمام تا پایان سال جاری به بهره برداری برسند و مردم سبزوار طعم شیرین خدمات شهرداری را بیش از پیش احساس کنند.

او با تقدیر از ستاد استقبال از بهار ۹۶ شهرداری سبزوار که سبب تبدیل سبزوار از معبر به مقصد گردشگری شد، تصریح کرد: خوشبختانه در ایام نوروز، سبزوار چهره ی نوروزی به خود گرفته بود و استقبال شایسته ای از مهمانان نوروزی بعمل آمد که این ثمره ی تلاش شبانه روزی همه ی معاونین، مدیران و پرسنلی است که در این ایام به صورت شبانه روزی خدمت می کردند.

شهردار سبزوار ضمن قدردانی از مشارکت خوب شهروندان سبزواری در پرداخت عوارض شهری، گفت: با مشارکت شهروندان می توان مسیر توسعه را با سرعت بیشتری طی کرد و رسیدن به شعار سال را با کمک شهروندان محقق ساخت.