شهردار سبزوار گفت: طرح پیشگام شهری امیریه با تکمیل بلوک ۵، نوید روزهای روشن توسعه را در سبزوار می دهد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، سید علی کوشکی در جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر سبزوار و اعضای شورای شهر تربت حیدریه افزود: برای تکمیل بلوک ۵ امیریه ۱۳۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت از بانک شهر خریداری شد که با هزینه کرد در بحث تملک و ساخت و سازهای این بلوک در حال حاضر شاهد روندی خوبی در آن هستیم.

او با یادآوری این مطلب که با توافق صورت گرفته با بانک شهر ضمن تسویه حساب مبلغ پروژه بلوک ۵ امیریه، این طرح پیشگام شهری طبق برنامه در حال تکمیل است، بیان کرد: طرح امیریه دارای ۵ فاز است، فاز دوم این طرح بلوک ۵ است که دارای ۸ هزار متر مربع عرصه و ۳۰ هزار متر اعیان می باشد.

شهردار سبزوار در ادامه تاکید کرد: با تلاش تیمی مجموعه های مختلف شهرداری و همراهی و حمایت تک تک اعضای شورای اسلامی شهر تا هفت ماه نخست سال از بودجه ۳۸۲ میلیارد تومانی شهرداری سبزوار ۱۰۵میلیارد تومان از آن تحقق یافته است.

کوشکی همچنین اضافه کرد: با افزایش حقوق، دستمزد و مزایا در کل کشور و کمبود نقدینگی حاکم بر شهرداری ها خوشبختانه با همدلی و همراهی تک تک اعضای شورای شهر، شهرداری سبزوار با مشکل خاصی مواجه نشد.

او احداث ۴ کیلومتر بزرگراه ابریشم، ده کیلومتر مسیر پیاده روی، رستوران‌ها اصلاح میادین، آسفالت و بازگشایی ها و تکمیل ۳ کیلومتر باقیمانده بزرگراه ابریشم تا پایان سال جاری، بهسازی و بازپیرایی پارک بانوان، اجرای برنامه فرهنگی، اجتماعی، جداسازی آب شرب از غیرشرب فضای سبز و… را از جمله اقداماتی برشمرد که در دو سال اخیر توسط شهرداری به سرانجام رسیده است.

شهردار سبزوار در پایان به تشریح وظایف سازمانی سازمان های تابعه شهرداری پرداخت و تاکید کرد: بدون همراهی و همدلی اعضای شورای شهر یقینا شاهد به ثمر نشستن تلاش ها برای توسعه شهری این کهن شهر نبودیم، جا دارد در اینجا از تک تک این عزیزان قدردانی نمایم.