شب گذشته نشست خبری شهردار سبزوار با اصحاب رسانه در محل حسینیه امام علی(ع) شهرداری برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، در این نشست سیدعلی کوشکی، شهردار سبزوار در پاسخ به سؤالی در مورد عرض معابر، یکی از مشکلات را عدم ابلاغ به‌موقع طرح‌های تفصیلی و جامع خواند.

وی افزود: کوشکی گفت باید قوانین و مقررات به‌روز شوند و افزود: طرح تفصیلی سال ۹۱ هنوز به ما ابلاغ نشده در حالی‌که ما تا سال هزار و چهارصد و یک فرصت اجرای آن را داریم.به روایت سایت سبزواریان

خبرنگار سبزواریان از شهردار پرسید در مدتی که بر این مسند تکیه زده، چه تعداد نیرو در شهرداری سبزوار به کار گرفته شده‌اند و چه تعداد از آن‌ها، از نزدیکان شخص شهردار، مدیران این مجموعه و اعضای شورای اسلامی شهر بوده‌اند؟ که او پاسخ داد: افزایش نیروهای شهرداری سبزوار به این معنا نیست که او نیروهای نزدیک به خود را در این نهاد به کار گرفته‌است.

وی گفت: او اطمینان داد که «هیچ نیرویی از آشنایان درجه‌یک، درجه‌دو، درجه‌سه و درجه‌چهار» او در مجموعه تحت‌مدیریتش به کار گرفته نشده‌اند.

شهردار سبزوار در پاسخ به سؤال خبرنگار ستاره شرق گفت که از یک ماه پیش که بحث فیش‌های حقوقی شهرداری مطرح شده، مسائل اصلی به حاشیه رفته و این موضوع در همین نهاد باقی مانده و به دیگر نهادها سرایت نکرده‌است.

کوشکی گفت که شهرداری سبزوار و شورای اسلامی این شهر، با «تعامل و همدلی» کار می‌کنند.

او گفت اگر نیاز باشد از کسی عذرخواهی کند، این کار را انجام خواهد داد و تأکید کرد پیرو روندی است که قانون طی کند و با تحقیق و تفحص مشکلی نخواهد داشت.

شهردار در پاسخ به سؤال سلام‌سربدار در مورد کنارگذاشته‌شدن قاسم دارینی از ریاست سازمان آرامستان‌ها، بار دیگر تأکید کرد که او دو بار درخواست استعفا کرده از بابت «اتفاقاتی که در سازمان تحت‌مدیریت او» روی داده‌است.

کوشکی گفت که به دارینی دلداری داده اما نهایتاً او «استعفا کرده‌است». استعفای قاسم دارینی پیش‌تر توسط مهدی مقصودی، عضو شورای اسلامی شهر سبزوار رد شده‌بود.

شهردار سبزوار در پاسخ به سؤالی در مورد عرض معابر، یکی از مشکلات را عدم ابلاغ به‌موقع طرح‌های تفصیلی و جامع خواند.

کوشکی گفت باید قوانین و مقررات به‌روز شوند و افزود: طرح تفصیلی سال ۹۱ هنوز به ما ابلاغ نشده در حالی‌که ما تا سال هزار و چهارصد و یک فرصت اجرای آن را داریم.

شهردار سبزوار گفت هر دستگاه اتوبوس شهرداری به‌طور ماهیانه ۱۲ میلیون تومان هزینه دارد و دو میلیون و ۷۰۰ تومان درآمد دارد. او گفت که ناوگان فرسوده در همه شهرها و کلان‌شهرها حتی تهران به یک معضل تبدیل شده‌است.

سیدعلی کوشکی گفت ۲۹۰ هزار متر مربع از کوچه‌ها و معابر شهر سبزوار آسفالت شده‌اند و سبزوار را از شهرهای پیشرو در «نهضت آسفالت» توصیف کرد.

شهردار افزود که محلات هدف به جز یکی دو محله آسفالت شده‌اند و تأکید کرد که در صالح‌آباد، کوچه خاکی وجود ندارد.

شهردار سبزوار می‌گوید مجموعه تحت‌مدیریت او به هیچ اداره‌ای بدهکار نیست بلکه از شماری از ادارات مطالباتی هم دارد.

سیدعلی کوشکی در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه خراسان در مورد کوی گلستان گفت که در این مورد، «نقشه راه نداریم».

او به برخی جلسات که شورای راهبردی در این خصوص برگزار کرده‌است اشاره کرد و گفت اگر این شورا اجازه دهد، «اتفاقات خوبی در کوی گلستان خواهد افتاد»

شهردار سبزوار از بابت مشکلات این محله هم عذرخواهی کرد. / سبزواریان