شهردار سبزوار گفت: برای داشتن شهری با نشاط و ارتقای فرهنگ شهروندی، شهرداری نگاه ویژه به رفع آسیب های اجتماعی دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، سید علی کوشکی در مراسم افتتاح پایگاه آموزش شهروندی و مهارت های اجتماعی در محله شرق کال عیدگاه، افزود: در گذشته توقع مردم از شهرداری‌ها فقط در حوزه خدمات شهری، طرح های عمرانی و اداری محدود شده بود اما امروز نگاهی فراتر از این امور در مردم ایجاد شده و مسائل فرهنگی، حقوق شهروندی و اجتماعی هم در اولویت قرار دارد.

وی اظهار کرد: ما معتقدیم همانطور که به مبلمان شهری و امور عمرانی و خدماتی می پردازیم باید برای داشتن شهری با نشاط و مردمانی سرزنده باید به امور فرهنگی و اجتماعی که جزو اصول زیرساخت های شهری نیز محسوب می شود توجه کنیم.

او تاکید کرد: اگر شهرداری در امور فرهنگی، اجتماعی و آموزش شهروندان سرمایه ‌گذاری کند، در شهر شاهد نشاط و شادابی هستیم و بسیاری از آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.

شهردار سبزوار ضمن قدردانی از حمایت اعضای شورا جهت تحقق این مهم در سبزوار، از مدیران شهرداری خواست برای رفع آسیب های اجتماعی در سبزوار به کارآیی بیشتر مراکز آموزش شهروندی و مهارت های زندگی کمک و نگاه ویژه تری داشته باشند.

رئیس مرکز مشاوره اداره کل خراسان رضوی نیز در این مراسم با بیان اینکه آسیب های اجتماعی و رفع معضلات آن یکی از دغدغه های مدیران است، از افتتاح پایگاه آموزش شهروندی و مهارت های زندگی در محلات هدف شهر سبزوار برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط شورا و شهرداری قدردانی کرد.

سید حسن تهامی افزود: از مهم ترین اهداف این پایگاه شناسایی مشکلات و نیازهای اساسی این محلات و حل آن است که در این راستا علاوه بر همکاری همه نهادهای شهری، مشارکت مردمی نیز نقش مهمی ایفا می کند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار هم با بیان اینکه پیش از این شهرداری ها به عنوان نهادهایی عمرانی، خدماتی شناخته می شدند، گفت: با رویکرد جدید شورا و نگاه ویژه شهردار جهادی سبزوار به آسیب های اجتماعی و رفع معضلات آن شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه هستیم.

ذبیح اله آرمین با بیان اینکه از یک سال گذشته پس از تصویب شورا و تایید هیات تطبیق راه اندازی پایگاه آموزش شهروندی و مهارت های اجتماعی در سبزوار در دستور کار قرار گرفت، افزود: با راه اندازی این پایگاه در شرق کال عیدگاه آموزش های شهروندی با محتوای مهارت های زندگی و همچنین مشاوره های گروهی و فردی توسط مدرسان مجرب صورت خواهد گرفت.

برای بزرگنمایی بر روی تصاویر کلیک کنید