شهردار سبزوار گفت: طرح مطالعاتی جمع آوری آب های سطحی شمال سبزوار و انتقال آن به جاده جوین و جغتای از هفته گذشته در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، سیدعلی کوشکی در جلسه مهار سیلاب ها و مخاطرات شهری ضمن اشاره به مصوبات ستاد پیشگیری از وقوع جرم شهرستان ، با تاکید بر اینکه مهار سیلاب ها در داخل محدوده شهری بر عهده شهرداری و خارج از محدوده شهری بر اساس قانون توزیع عادلانه آب بر عهده آب منطقه ای می باشد، افزود: بزرگراه ۲ و ۷ دهم هکتاری ابریشم در سمت شمال غرب شهر در حال احداث است بایستی حدود ۷۰۰ متر طولی از این بزرگراه در شمال غرب با ارتفاع ۲ متر خاکریزی انجام شود تا آب های سطحی به جاده جوین و جغتای ، میدان سربداران و نهایتاً به کال شور متصل شود.

کوشکی همچنین تصریح کرد: روز گذشته اسناد مالکیت مسیر ابریشم در هفت پلاک به شهرداری واگذار شد که این مهم جهش خوبی برای احداث هر چه سریعتر به بزرگراه ابریشم می باشد.

وی با بیان اینکه شهرداری بدور از حاشیه‌ها در حال توسعه شهری است ، بیان کرد: طرح مطالعات مهار سیلاب ها در خارج از محدوده شهری توسط آب منطقه ای و احداث دیوار ساحلی به قوت خود همچنان باقیست. این طرح نیازمند اعتبارات ملی است که باید اعتبارات آن از استان و کشور تامین شود.

وی با بیان اینکه باید برای مهار سیلاب های شهری جلسه ای با استانداری و مدیریت بحران استان جهت تعیین تکلیف  برگزار شود ، گفت: امید است با برگزاری این جلسه در آینده ای نزدیک تعیین تکلیف مهار آب‌های سیلاب شهری سبزوار هرچه سریعتر به سرانجام برسد.

شهردار سبزوار همچنین گفت:  اگر طرح مطالعاتی و حضور سرمایه گذار برای روان آب ها و نگهداری آن طبق برنامه ریزی ها انجام بگیرد ما از ورود سرمایه گذاران در منطقه جنوب شهر برای این مهم استقبال می‌کنیم.