شهردار سبروار گفت: قرآن برای ما راه است؛ اگر مباحث قرآن و اخلاق قرآنی در مجموعه شهری حاکم شود کمتر شاهد بروز مشکلات در سطح جامعه خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، سید علی کوشکی در جلسه کمیته قرآنی شهر که در محل شورا برگزار شد، افزود: شهرداری بیش از حد توان حامی برنامه های قرآنی و مباحث مرتبط با آن خواهد بود. در تلاش هستیم نشست های قرآنی را در حسینیه امام علی (ع) شهرداری به صورت مستمر با حضور قاریان شهر برگزار نماییم.

وی با اشاره به اینکه جلسات قرائت قرآن و تفسیر نهج البلاغه در همه محلات شهر، مدارس، دانشگاه ها، مساجد، تکایا، هیئات و حسینیه ها برگزار می شود، بیان کرد: مدیریت و خروجی یکپارچه و واحد در این مهم یقینا فرهنگ قرآنی و اخلاق مداری را ترویج خواهد داد.

شهردار سبزوار با تاکید بر اینکه ما از قرآن مغفول نمانده ایم اما انتظار از مدیریت شهری برای توجه ویژه به مباحث قرآنی بیش از اینهاست، از فعالین قرآنی خواست برای انسجام لازم لوایح و طرح های خود را به کمیته قرآنی ارسال نمایند تا با طرح و تصویب در شورای فرهنگ عمومی شاهد به ثمر نشستن آن باشیم.

او همچنین در این جلسه ضمن قدردانی از نگاه ویژه و دغدغه امام جمعه سبزوار به مباحث فرهنگی، قرآنی و نمازجمعه، گفت: در برهه ای که شاهد تهاجم فرهنگی و اقتصادی هستیم امید است همه کسانی که دل در گرو قرآن دارند با هم افزایی فرهنگ قرآن را بیش از پیش در جامعه ترویج دهند.

قربانعلی کل میشی رییس شورای شهر نیز در این جلسه از توجه و نگاه ویژه شهردار سبزوار و مجموعه شهرداری به مقوله حوزه قرآنی قدردانی کرد.

وی گفت: به دلیل اهمیت قرآن و مهم بودن موضوع شهردار شخصا در این جلسه حضور یافتند در این راستا از دیگر روسای ادارات شهر نیز درخواست داریم در جلسه هایی که با این دستورکار برگزار می شود شرکت کنند تا بتوانیم با ترویج فرهنگ و روش زندگی قرآنی در جامعه مشکلات پیش رو را حل نماییم.

همچنین خانم دکتر دژبان نفر اول مسابقات قرآئت( تحقیق) اساتید دانشگاه های سراسر کشور از کوشکی شهردار سبزوار و مجموعه شهرداری در خصوص حمایت و برگزاری محافل قرآنی ( علی الخصوص محفل قرآنی به مناسبت هفته دفاع مقدس )  در شهرداری و سطح شهر قدردانی کرد.

گفتنی است جلسه کمیته قرآنی با حضور کوشکی شهردار سبزوار ، کل میشی ریاست شورای اسلامی شهر، پسندیده رئیس کمیسیون فرهنگی و گردشگری شورا، دکتر کوشکی مدیر دفتر امام جمعه ، ناطقی رئیس حوزه شهردار، پرستش مدیر اداره فرهنگی شهرداری ، اختریان مدیر ارتباطات شهرداری ، نمایندگان ادارات و قاریان شهرستان برگزار شد.

 

برای بزرگنمایی تصاویر بر روی آن کلیک کنید