شهردار سبزوار گفت: ۹ درصد از برنامه زمانبندی عملیات عمرانی بلوک ۵ ارگ امیریه عقب هستیم که برای جبران آن، یک برنامه جبرانی ۴۵ روزه در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، سیدعلی کوشکی با بیان اینکه انجام عملیات عمرانی در بلوک مذکور از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده است، علت این تاخیر را تغییر پیمانکار، گودبرداری اصولی و خاکبرداری این طرح پیشگام شهری بیان کرد.

وی با اظهار اینکه حدود ۳ چهارم بتن ریزی و ۷۵ درصد فوندانسیون بلوک ۵ ارگ امیریه به اتمام رسیده است، گفت: این طرح برای ۴۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده است.

کوشکی با اظهار اینکه رویکرد اقتصاد مقاومتی، تاکیدات مقام معظم رهبری و تولیدات بومی شهرستان بیش از گذشته در دستور کار شهرداری قرار گرفته است، اضافه کرد: با توجه به این موضوع، شهرداری برای تامین بتن مورد نیاز این طرح و حذف هزینه‌های مازاد و غیرضرور، خردید این ماده را از شرکت های بومی سبزوار در دستور کار قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال‎‎های اخیر نه تنها برای مردم این باور بوجود آمده که باید بر مبنای اقتصاد مقاومتی حرکت کنند بلکه این مسئله در بین مسئولان و برنامه‏‏‌هایشان نیز هرچه بیشتر نهادینه شده که خوشبختانه شهرداری سبزوار در این رابطه به عنوان یک نهاد غیر دولتی گام های خوبی در صرفه جویی اقتصادی و اشتغال برداشته است.

کوشکی تاکید کرد: در این راستا با تلاش و همراهی تیم مدیریت شهرداری شاهد صرفه جویی اقتصادی ۱۵ میلیارد تومانی هستیم که این رقم به نفع توسعه شهر و جلب رضایت شهروندان قطعا افزایش خواهد یافت.

شهردار سبزوار با بیان اینکه برای اجرای طرح امیریه می بایست ۱۷ هزار مترمربع خاکبرداری صورت بگیرد، بیان کرد: تاکنون ۱۰ هزار مترمربع از این عملیات انجام و مابقی بعد از اجرای رمپ دسترسی به پروژه انجام خواهد گرفت.

او ابراز امیدواری کرد: با تلاش جهادی و جهش عمرانی که با تیم مدیریت شهرداری و مشارکت مردمی در ارگ امیریه که به عنوان یکی از طرح های کلان توسعه شهری مطرح است، شاهد پیشرفت و آبادانی این کهن شهر باشیم.

وی در پایان از حسین دولت آبادی مدیر و اعضای کمیته اجرایی و فنی طرح ارگ امیریه و مجموعه مدیران شهرداری به جهت تلاش های بی وقفه برای به ثمر نشستن این طرح شهری تقدیر کرد.