“ شهر زندگي“ وارد مرحله ششم شد

۰۲ آبان ۱۳۹۵ photo_2016-07-04_09-24-53

معاون اداري، مالي شهرداری سبزوار از آغاز مرحله ششم جشنواره “شهر زندگی” به منظور مشارکت بیشتر شهروندان در توسعه شهر و بهره مندی یکسان از مشوق های مالی شهرداری خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سبزوار، بهزور استيري در اين رابطه افزود: كليه شهرونداني كه از تاريخ سوم مهر ماه سال جاري اقدام به پرداخت قبوض چهارگانه ( نوسازي‏ صنفي‏ پسماند و خودرو) خود از طريق سامانه بانك شهر و ساير بانك ها طرف قرار داد واريز نموده اند در اين مرحله از قرعه كشي شركت داده خواهند شد.

وي  با بيان اينكه شهروندان فقط تا روز جمعه ۱۷ دي ماه فرصت دارند در مرحله ششم جشنواره شهر زندگي شركت كنند، اظهار كرد: قرعه كشي اين مرحله روز شنبه ۱۸ دي ماه همزمان با ولادت امام حسن عسكري (س) با حضور مسئولان شهري برگزار خواهد شد.

او تصريح كرد: در اين مرحله از جشنواره نيزهمشهریان مانند دوره هاي قبل در ازای پرداخت هريك از قبوض چهارگانه نوسازی، پسماند، صنفی و خودرو علاوه بر دريافت یک برگه قرعه كشي خودرو، يك برگ فیش قرعه کشی جوايز نقدي و غير نقدي نيز دريافت خواهند كرد.

استيري گفت: براي ششمين مرحله جشنواره“ شهر زندگي“ ۳ دستگاه خودرو تيبا و صدها جوايز ارزنده ديگر براي شركت كنندگان در نظر گرفته شده است.

او از شهروندان سبزوار خواست پس از پرداخت قبوض خود،  بعد از ۲۴ ساعت به آدرس اينترنتي WWW.SABZEVAR.IR   مراجعه و ثبت مشخصات رسيد اينترنتي برگه قرعه كشي شان را دريافت نمايند.

معاون اداري مالي شهرداري سبزوارهمچنين توضيح داد: سال ۹۳ با دریافت مصوبه از شورای اسلامی شهر سبزوار مقرر شد تا شهرداری، شهروندان خوش حساب پرداخت کننده عوارض را در قالب جشنواره شهر زندگي مورد تقدیر قرار دهد.

استيري اضافه كرد: اگر توان مالی شهرداری به عنوان یک غير دولتي با پرداخت به موقع عوارض از سوی شهروندان افزایش یابد، ارائه خدمات به شهروندان برای نگهداری و توسعه شهر قطعا افزایش می‌یابد.

وي به ماده هاي قانوني هايي در خصوص پرداخت قبوض اشاره كرد و گفت: بر اساس ماده يك قانون نوسازي و عمران شهري، نوسازي و عمران و اصلاحات اساسي و تامين نيازمندي هاي شهري و احداث و توسعه معابر و ايجاد پاركينگ ها و ميدان ها و حفظ و نگهداري پارك ها و باغ هاي عمومي موجود و تامين تاسيسات مورد نياز عمومي و نوسازي محلات و مراقبت در رشد متناسب و موزون شهرها از وظايف اساسي شهرداري است و شهرداري ها در اجراي وظايف مذكور مكلف به تهيه برنامه هاي اساسي و نقشه هاي جامع هستند.

به گفته وي تبصره ماده ۱۰ قانون نوسازي و عمران شهري نيز مي گويد: مودياني كه عوارض املاك خود را تا ظرف مدت مذكور (پايان سال) بپردازند ۱۰ درصد عوارض آن سال به عنوان جايزه منظور خواهد شد كه اين مبلغ در فيش هاي صادره لحاظ شده است.

او خاطر نشان كرد: ماده ۱۲ قانون نوسازي و عمران شهري تاكيد دارد كه شهرداري ها مكلفند مشخصات مودياني را كه نسبت به پرداخت عوارض املاك خود اقدام نكرده اند به موسسات برق و گاز تسليم كنند و موسسات مذكور مكلفند نسبت به قطع برق و گاز محل سكونت ملكي او اقدام كنند.

وي ادامه داد: ماده ۱۴ قانون نوسازي و عمران شهري هم مي گويد مودياني كه تا پايان هر سال عوارض مقرر در اين قانون را نپردازند از آغاز سال به بعد ملزم به پرداخت صدي نه(۹%) زبان ديركد در سال به نسبت مدت تاخير خواهند بود و شهرداري مكلف است پس از پايان ۶ ماه اول سال بعد طبق مقررات ماده ۱۳ اين قانون نسبت به استيفاي مطالبات خود اقدام كند.

استيري در پايان از مردم درخواست كرد با پرداخت به موقع عوارض خود ياري گر شهرداري در توسعه و عمران شهري باشند.
shora_logo